Jak kobieta powinna ubrać się na wesele?

Jak kobieta powinna ubrać się na wesele?

Zaproszenie na przyjęcie weselne to duże wyróżnienie i okazja do miłego spędzania czasu w eleganckim otoczeniu. Polskie wesela z reguły są duże i wystawne, dlatego też należy się na nie odpowiednio ubrać.

Sukienka na wesele

W Polsce przyjęte jest, że panie na wesela udają się w eleganckich sukienkach. Do rzadkości należy przechodzenie w spódnicach lub w spodniach. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się na taką stylizację, to powinna ona również być bardzo elegancka. Jeśli zaś chodzi o sukienki na wesele, to ich wybór w sklepach jest naprawdę duży. Warto pamiętać, że na tę okazję nie wybieramy takich kolorów jak biały i czarny. Zdecydowanie najbardziej elegancko jest postawić na sukienkę jednokolorową. Oczywiście w miesiącach letnich może zrobić wyjątek od tej zasady i wtedy część pań wybiera sukienki w kwiaty albo w grochy. Sukienka na wesele nie powinna mieć kroju codziennego, co oznacza że na tę okazję nie zakładamy sukienek typu szmizjerka czy sukienek z dresówki. Dużo lepszym wyborem będzie elegancka sukienka z koronki, tafty czy z dodatkiem tiulu. Zdecydowana większość pań wybiera sukienki za kolano albo krótkie. Wynika to z faktu, że sukienki bardzo długie nie do końca sprawdzają się podczas imprezy tanecznej. Jeśli już komuś zależy na założeniu długiej sukni na wesele, to powinien wybrać model z rozcięciem. Przyjęcie weselne to okazja, kiedy warto odsłonić nieco ciała. Właśnie dlatego dużym powodzeniem cieszą się sukienki które mają odkryte plecy, odsłonięte ramiona albo ciekawy dekolt. Dozwolone są też wszelkie zdobienia, takie jak: koraliki, cekiny czy błyszczące materiały. Jeśli chodzi o modele sukienek na wesele, to panie równie chętnie wybierają sukienki Hiszpanki, sukienki kopertowe, sukienki z falbankami jak i proste sukienki z koronką albo sukienki na konstrukcji koła.

Jak zadbać o całościowy wygląd na weselu?

Choć sukienka odgrywa główną rolę w weselnym wyglądzie kobiety, to każda pani powinna zadbać również o inne istotne szczegóły. Zawczasu na tę okazję warto opalić swoje ciało, korzystając z na przykład z usług salonu kosmetycznego. Koniecznie też należy umówić się na makijaż okazjonalny i piękne weselne upięcie u fryzjera. Doskonałymi dodatkami do weselnej kreacji będą mała torebka i elegancka biżuteria. Niesamowicie ważną rolę odgrywać będą także buty. Koniecznie należy założyć buty na wysokim obcasie, które wysmuklają sylwetkę. Idealnie będą klasyczne szpilki albo sandały na wysokim, cienkim obcasie. Na uroczystość ślubną można też założyć mały kapelusz w stylu angielskim.

Dodaj komentarz