Futra i cekiny modne na jesień

Nadeszła jesień, a wraz z nią ciepłe szaliki, czapki i rękawiczki. Przed zimnem zabezpieczamy każdy możliwy fragment ciała i cieplej myślimy o wełnie, polarze czy futerkach. A co z naszą torebką? Czy ona także w chłodniejsze dni powinna zmienić się w puchaty gadżet?

Wątpliwości dotyczą następującej kwestii – czy gładka torebka w stonowanym, jesiennym kolorze widoczna będzie w pełnej grubych materiałów stylizacjach. Reguły dobrego smaku podpowiadają nam, że dobrze, jeśli dodatki do stroju stanowią spójną całość. Dlatego też często zastanawiamy się, czy np. obszyte futerkiem kozaki zobowiązują nas do tego, by w naszej torebce również znalazł się futrzany akcent.

Klasyczne i eleganckie dodatki, takie jak skórzane kozaki na obcasie i botki oraz torebka typu kuferek lub kopertówka jak najbardziej powinny ze sobą korespondować (nie obowiązuje już dziś wprawdzie bezwzględny wymóg w tym względzie, ale klasyka to klasyka, nie potrzeba jej mieszać z innymi stylami, jeśli sama w sobie tworzy dobry styl). Jeśli natomiast zdecydujemy się, by naszą jesienno-zimową prezencję ożywiał jakiś mocniejszy akcent, ze względów bezpieczeństwa powinien on znaleźć się tylko na jednym z elementów stylizacji.

Mamy tu na myśli oczywiście bezpieczeństwo wizerunkowe. Torebka obszyta wspomnianym futerkiem to element, który bardzo się wyróżnia. Zestawienie jej z futrzaną etolą czy czapką może stworzyć wrażenie nadmiaru. Połączenie butów na masywnej, „motocyklowej” podeszwie z pełną klamerek torbą-listonoszką wysadzaną ćwiekami prawdopodobnie zanadto cię przytłoczy. Zwłaszcza, jeśli należysz do osób o drobnej budowie ciała. Nie warto też przesadzać z błyskotkami – pojedynczy akcent w postaci wełnianego komina ze złotą nitką wystarczy. Cekiny (tak często naszywane na czapki) zostaw na specjalną, imprezową okazję.

Zatem wyróżniające się buty, rękawiczki czy oryginalne torebki same w sobie nie są czymś złym. Wybierając je, trzeba tylko pamiętać o umiarze przy doborze pozostałych elementów garderoby.

A wracając do pytania z początku artykułu… Każdy, kto chce, by jego torebka była widoczna na tle grubych płaszczy i puchowych kurtek, może postawić po prostu na model w żywszym – na przekór zimnu – kolorze!

Dodaj komentarz