Fotowoltaika na gruncie – najważniejsze informacje

Fotowoltaika na gruncie – najważniejsze informacje

fotowoltaika bydgoszcz

Jedną z wielu decyzji, którą musi podjąć osoba, inwestująca w fotowoltaikę jest to, gdzie znajdzie się cała instalacja. Wbrew pozorom moduły fotowoltaiczne mogą być zamontowane nie tylko na dachu, ale także na gruncie wokół nieruchomości. Zobacz, jakie zalety ma to rozwiązanie i dlaczego warto postawić na montaż paneli fotowoltaicznych na ziemi.

Zalety montażu instalacji PV na gruncie

Niewątpliwie jedną z największych zalet takiego rozwiązanie jest to, że instalacje można zamontować gdziekolwiek na posesji. Konstrukcja dachu oraz jego położenie względem stron świata nie zawsze sprzyja montażowi instalacji w tym miejscu. Decydując się na instalacje na gruncie, masz do dyspozycji większą powierzchnię niż na dachu, co może przełożyć się na większy uzysk energetyczny. Instalacja nie będzie także ingerować w Twoją przestrzeń mieszkalną. Co więcej, wybierając montaż na gruncie, mamy większe możliwości optymalizowania ustawień modułów.

Fotowoltaika na ziemi jest też bardziej dostępna niż ta zamontowana na dachu. Dostęp do instalacji PV na gruncie jest dużo łatwiejszy i lepiej można kontrolować działanie oraz czystość modułów. Fotowoltaika Bydgoszcz na ziemi jest zainstalowana na solidnych podporach, które podtrzymują panele pod odpowiednim kątem. Materiał, z którego wykonane są podpory, jest solidny i odporny na korozje. Nie musisz mieć obaw o to, że panele słoneczne ulegną zniszczeniu np. wskutek przewrócenia się – nie ma takiej możliwości.

Czy panele słoneczne na gruncie są wydajne?

Podczas wizji lokalnej fachowcy zapoznają się z terenem wokół Twojego domu i przeanalizują, w jakim miejscu najlepiej jest umiejscowić całą instalację. Montaż na gruncie wymaga znalezienia miejsca, które nie jest zacienione. To bardzo ważne, abyś był zadowolony z działania instalacji. Jeśli wokół znajdują się wysokie drzewa, budynki i inne obiekty rzucające cień, to warto rozważyć czy panele słoneczne w tym miejscu będą działać odpowiednio. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do budowy instalacji.

Panele słoneczne zamontowane na ziemi mogą być w wielu przypadkach bardziej wydajne niż instalacja na dachu. Można je bowiem skierować bezpośrednio w stronę południową, co przekłada się na największą efektywność modułów. Jeśli nie wiesz, w jakim miejscu najlepiej jest zamontować panele słoneczne, to skontaktuj się z fachowcami https://suncrew.pl/fotowoltaika-bydgoszcz/. Wybiorą oni najlepsze miejsce na montaż paneli fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz