Fotografia ślubna, czyli jak zatrzymać czas w kadrze?

Fotografia ślubna, czyli jak zatrzymać czas w kadrze?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic zatem dziwnego, że każda Para Młoda pragnie mieć z niego pamiątkę w postaci poruszających emocje, estetycznych i klimatycznych kadrów. Fotografia ślubna cieszy się zatem niesłabnącym powodzeniem.

 

Kiedy najlepiej wykonać sesję ślubną?

Najlepszy okres na wykonanie sesji ślubnej to około tydzień po weselu. Nie trzeba popadać w skrajności i wykonywać jej zaraz następnego dnia po ceremonii, ale wraz z upływem czasu, spada również motywacja do pozowania. Im dłużej odkładana jest fotografia ślubna, tym bardziej opadają emocje towarzyszące temu wydarzeniu, a wspomnienia nieco bledną. Już na etapie podpisywania umowy warto powiadomić fotografa o planowanym terminie sesji. W szczycie wakacyjnym, najbardziej rozchwytywani fotografowie wykonują nawet 30 sesji w ciągu sezonu.

Złota godzina

Godzina po wschodzie słońca i godzina przed zachodem to najlepsza pora dnia na wykonanie sesji. Pomarańczowe, niezwykle miękkie i subtelne światło daje wówczas nieprawdopodobny spektakl i tym samym wyjątkowy efekt na fotografiach. Fotografia ślubna ma wówczas cudownie magiczny klimat, a zwykłe z pozoru miejsca, zaczynają wyglądać wręcz bajkowo.

Wschody i zachody to także świetny pomysł ze względu na warunki atmosferyczne. Sesje plenerowe z reguły odbywają się latem, gdzie temperatura jest bardzo wysoka. W złotej godzinie temperatura jest niższa i często towarzyszą jej niewielkie porywy wiatru, które romantycznie unoszą suknię ślubną. Nie najgorszym pomysłem jest również fotografia ślubna (https://www.marcinorzolek.pl/) w pochmurne dni. Można wówczas liczyć na światło, które pełni rolę naturalnego softboxa.

 

Plener na sesję ślubną

W wyborze miejsca na plener ślubny, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ważna jest liczba kilometrów, jaką trzeba przejechać do danego miejsca. Warto w tym celu poprosić o pomoc fotografa ślubnego. Z pewnością ma swoje ulubione spoty na terenie całej Polski. Bardzo ważny jest wybór miejsca, które nowożeńcy po prostu lubią i czują się w nim dobrze. Niemniej istotny jest dobór stylizacji. O ile suknia ślubna w stylu rustykalnym świetnie sprawdzi się podczas sesji w lesie lub na łące, to suknia typu “beza” już niekoniecznie.

 

Właściwe przygotowanie do pleneru ślubnego

Aby współpraca z fotografem podczas sesji przebiegała tak jak sobie tego życzą nowożeńcy, trzeba się do niej przygotować. Oto co warto zrobić przed zdjęciami w plenerze:

  • wypoczynek – pozowanie bywa męczące. Fotograf ślubny może usunąć drobne niedoskonałości na skórze, ale nie zmieni podkrążonych oczu po nieprzespanej nocy.
  • lekki posiłek – fotografia ślubna wymaga czasem poświęceń, sesja bywa męcząca i dość długa. Warto przyjść na nią po lekkim posiłku i z zapasem energii.
  • detale – należy pamiętać, aby zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dodatki tj. welon, muszka, buty, poszetka czy nawet skarpetki.
  • wolny czas – sesja może potrwać nawet kilka godzin. Nie ma nic gorszego niż dziesiątki niezałatwionych spraw, które czekają na Parę Młodą tuż po zakończeniu zdjęć.
  • chęć i motywacja – to najważniejsze, co trzeba ze sobą zabrać na sesję. Dobry humor i pozytywne nastawienie potrafią zdziałać cuda.

 

Dodaj komentarz