Elegancka impreza – bal studniówkowy

Elegancka impreza – bal studniówkowy

Studniówka inaczej nazywana balem studniówkowym to bardzo wyjątkowa i elegancka impreza. Wyczekiwana przez wiele osób w napięciu i z zaciekawieniem. To bal poprzedzający inne równie ważne wydarzenie jakim jest matura – czyli egzamin dojrzałości. Zasadą jaka obowiązuje na Studniówce jest to, że nawet jeśli z jakiś względów nie podchodzimy do matury, to i tak nasza obecność na balu jest niemalże obowiązkowa. Jest to w sumie ostatnia możliwość wspólnego spędzenia czasu wolnego wraz ze swoimi przyjaciółmi ze szkolnej ławki. Mimo, iż do ukończenia szkoły będziecie się widywać ze sobą jeszcze codziennie, to Studniówka da Wam niepowtarzalną okazję do być może ostatniego spotkania w tak licznym gronie. Warto więc nie tylko dobrze się zaprezentować ale również przybyć wypoczętym w naprawdę dobrym humorze.

Studniówka to także dla wielu młodych osób, pierwsza taka poważna i elegancka impreza. Należy zatem pomyśleć o tym, jak się do niej właściwie przygotować i jak ją z klasą przeżyć. Zabawa dla dorosłej już młodzieży, nie oznacza wcale ani obowiązku ani konieczności upicia się i zaprezentowania swojego ekstrawaganckiego zachowania.

Bal studniówkowy ma również swoją dość symboliczną wymowę: poprzedza on wejście w nowy etap życia jakim jest dorosłość. Należy wówczas pomyśleć o odpowiedniej kreacji, która powinna być elegancka ale niezbyt wyzywająca. Suknie na Studniówkę dostępne w sklepach czy salonach z sukienkami, oferują ogromną ich ilość, dzięki czemu dziewczęta naprawdę mają w czym wybierać. to samo dotyczy spraw takich jak makijaż na Studniówkę czy fryzura lub jakieś dodatki.

Dla innych jest to jedynie okazja do kolejnego wyrwania się spod opiekuńczych skrzydeł swoich rodziców.

Jednakże bez względu na to, jak podchodzimy do kwestii Studniówki oraz czym ona dla nas jest, powinniśmy pamiętać, że obowiązują na niej przede wszystkim zasady dobrego wychowania. Powinniśmy też zdawać sobie sprawę z faktu, iż Studniówka to także pewne niezatarte wrażenia oraz wspomnienia. Warto więc zapisać się w nich jako ktoś bardziej pozytywny.

Dodaj komentarz