Czas na rękodzieło – jakie hobby wybrać?

Jesteś w ciąży, czujesz zmęczenie na urlopie macierzyńskim lub po prostu potrzebujesz chwili oderwania od pracy i domowych obowiązków? Świat rękodzieła stoi otworem przed każdym chętnym. Odważ się spróbować i stwórz coś samodzielnie.

Szycie na maszynie

Nauka podstaw szycia na maszynie to świetna zabawa. Na profesjonalnych warsztatach (lub samodzielnie podążając za tutorialami) w kilkadziesiąt minut stworzysz swoją pierwszą torbę na zakupy lub poszewkę na poduszkę. To ogromna satysfakcja! Z czasem, wraz ze zwiększaniem trudności projektów, pojawia się więcej problemów. Ich pokonanie może wymagać cierpliwości, ale prowadzi do stworzenia czegoś z czego będziesz naprawdę dumna.

Początki bywają niełatwe, a pierwsze projekty służą oswojeniu się z maszyną! W tym czasie dobrze poszukać materiałów do eksperymentowania w second handach lub poszperać w sklepowych resztkach, które zwykle są dużo tańsze.

Dzierganie

Do niedawna dzierganie kojarzyło się jedynie z robiącą szalik babcią na bujanym fotelu. Dziś dziergają młode i kreatywne kobiety, które mają ochotę ubierać się w piękne swetry, czapki i szale. Umiejętność “robienia na drutach” zdobywa serca coraz większej grupy pań, a stworzone ręczne rzeczy zyskują na wartości. Z pomocą w nauce dziergania przychodzą obecnie producenci gotowych zestawów zawierających druty, wełnę i gotowe instruktaże. Zestawy te mają różny poziom trudności i obejmują wykonanie wielu modeli szalików, czapek, kocyków i swetrów. Wybór należy do nas.

Tapicerowanie

Stary fotel dziadka, a może ciekawe krzesło znalezione na pchlim targu? Wystarczy dobry pomysł, ciekawy materiał i kilka godzin pracy, by dać im nowe życie. Odwdzięczą się nam dekorując w niebanalny sposób wnętrze naszego domu lub stając się wyjątkowym prezentem. Satysfakcja gwarantowana. Tapicerowania dobrze zacząć uczyć się pod okiem specjalistów, ale mamy również możliwość korzystania z licznych blogów o tej tematyce.

Florystyka

Kwiaty są ozdobą domu i każdej kobiety. Tworzenie pięknych kompozycji lub wspólne plecenie wianków z koleżankami może być idealną formą spędzania wolnego czasu. Ten rodzaj hobby wymaga mniejszego nakładu czasowego w porównaniu z poprzednimi, ale może łączyć się z przyjemnymi spacerami na targi kwiatów lub łąki, w poszukiwaniu składników wymarzonego bukietu lub wianka.

Nie jesteś przekonana? Nie ma problemu, czekają na Ciebie także robienie świec, makramy, szydełkowanie, haftowanie oraz tworzenie rękodzieła z różnych mas plastycznych np. giny lub gotowych, kolorowych mas termoutwardzalnych.

Dodaj komentarz