Domek ogrodowy – jaki będzie najlepszym wyborem?

Domek ogrodowy – jaki będzie najlepszym wyborem?

Funkcjonalny i piękny ogród wymaga nieustannej uwagi. Koszenie trawy, pielęgnacja rabat kwiatowych i warzywnych, nawożenie – do wykonania każdej z tych czynności niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Z tego powodu ogród bywa także miejscem, w którym przechowywany jest sprzęt rekreacyjny oraz narzędzia i meble ogrodowe. Zadbany ogród wymaga wręcz, aby jego właściciel był zaopatrzony w odpowiedni schowek. Czym jest domek ogrodowy? Jaki powinien być, by spełniał swoje funkcje?

Domek ogrodowy – z jakiego tworzywa powinien być wykonany?

Niestety wciąż bardzo popularnym rozwiązaniem w sprawie narzędziowych domków ogrodowych są tak zwane „blaszaki”, a więc najczęściej w amatorski sposób zbudowane z blachy obiekty, zaadaptowane na potrzeby przechowywania sprzętu ogrodowego. Wbrew przekonaniom nie jest to wcale tani sposób a dodatkowo, w znaczącej ilości przypadków, ich wygląd zupełnie nie przystaje do nowoczesnych i pięknych aranżacji ogrodów. Materiał i konstrukcja tego typu schowków ulegają rdzewieniu, a największą wadą jest to, iż w upalne dni dach i ściany nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur.

Lepszym i o wiele bardziej estetycznym rozwiązaniem są narzędziowe domki drewniane. Mocna konstrukcja i naturalny materiał mogą stanowić funkcjonalną ozdobę ogrodu. Niestety niepodważalną wadą drewna jest konieczność jego systematycznej konserwacji. Problemem może być także cena materiału i montażu tego rodzaju obiektów.

W ostatnich latach można było zaobserwować wzrastającą popularność kompozytowych i plastikowych domków narzędziowych oraz schowków ogrodowych. Funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo, bardzo wysoka jakość wykonania oraz tworzywa, z którego powstały to najważniejsze zalety tych produktów.

Schowki i domki ogrodowe – jak dokonać najlepszego wyboru?

Kryterium, poza jakością i rodzajem tworzywa, którym należy kierować się, wybierając domek do swojego ogrodu, jest przede wszystkim przeznaczenie – w więc uwzględnienie tego, co będzie w nim przechowywane. Dopiero wtedy można gabaryty domku do wielkości dysponowanej przestrzeni.

Na rynku dostępny jest nie jeden domek ogrodowy, który stanowi idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących większej przestrzeni do przechowywania, jednak w ekonomicznym wydaniu. Ergonomia kształtów i stylowy design to zalety domków ogrodowych wykonanych z drewna, które są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Ścianki wykonane z wysokiej jakości materiałów i dwuspadowy dach zazwyczaj odporne są na działanie czynników atmosferycznych, przedostawanie się wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne. Takie zalety cechują właśnie każdy domek ogrodowy, który wykonany jest z dobrej jakości materiałów.

W mniejszych ogrodach doskonale sprawdzają się mniejsze domki cechujące się ogromną funkcjonalnością. Prosty design tych domków zachwyci nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Takie domki zazwyczaj mają kompaktowe rozmiary opakowania, w związku z czym umożliwiają łatwy transport oraz przechowywanie ich po złożeniu. Przemyślana konstrukcja zapewnia doskonałą ochronę i użyteczność przechowywanych przedmiotów. Panelowy system wentylacji, który zazwyczaj jest stosowany w takich domkach, zapewnia stały przepływ świeżego powietrza, jednocześnie chroniąc wnętrze przed szkodliwym destrukcyjnym działaniem wilgoci. Struktura powierzchni jest podobna od względem wizualnym do drewnianych paneli.

Miejsce na narzędzia ogrodowe, meble, kosiarkę i sprzęt rekreacyjny…

Domek ogrodowy i schowki ogrodowe wydają się konieczne dla każdego, kto dąży do uniknięcia „zagracenia” domu i jednocześnie pragnie zadbać o uporządkowaną i piękną przestrzeń wokół siebie. Decydując się na określony produkt, należy uwzględnić materiał, z którego został wykonany. Na rynku są również dostępne domki renomowanych firm, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ:

  • Nie wymagają konserwacji, nie podlegają procesom łuszczenia powłoki, rdzewienia ani butwienia materiału;
  • Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV;
  • Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, w pełni nietoksycznych i nadających się do dalszego przetworzenia;
  • Wbudowane panele wentylacyjne pozwalają na cyrkulację powietrza oraz chronią przechowywane wewnątrz obiektów przedmioty.

Dodaj komentarz