Czy warto jest kupić lampę antydepresyjną?

Depresja to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Bardzo często osobie bez odpowiedniej wiedzy jest trudno ją rozpoznać. Osoby, które chorują na depresję, mogą być uśmiechnięte, życzliwe i pełne energii. Dobry humor to tylko pozory, a objawy depresji mogą być różne. Aby wyleczyć depresję, trzeba udać się na stosowne leczenie, potrzebne są także odpowiednie leki. Czy lampa antydepresyjna może pomóc? Czy warto ją mieć, aby zapobiec depresji? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Objawy depresji

Depresja może objawiać się na różne sposoby. Często trudno ją rozpoznać u innej osoby, jeśli nie przebywa się w jej towarzystwie zbyt często. Z pewnością warto znać objawy depresji, aby zwiększyć prawdopodobieństwo jej rozpoznania u kogoś bliskiego lub u siebie. Oto najpowszechniejsze objawy:

 • wahania nastroju i spadek energii,
 • smutek i lęk, brak motywacji do działania,
 • problemy z koncentracją,
 • problemy ze snem, drażliwość,
 • spadek libido,
 • u kobiet może pojawić się pogłębienie syndromu napięcia przedmiesiączkowego.

Depresja to bardzo poważna i trudna choroba. Warto pamiętać, że w skrajnych przypadkach osoba chora może mieć myśli samobójcze. Trzeba być bardzo czujnym i otwartym, aby rozpoznać objawy depresji. Wiele osób borykających się z tą chorobą z pozoru zachowuje się normalnie, okazuje radość przy ludziach. Warto czujnie obserwować otoczenie, aby w razie konieczności móc szybko zareagować. Trzeba także mieć na uwadze swoje zdrowie i w przypadku zauważenia niepokojących objawów zgłosić się do lekarza. Trzeba bowiem pamiętać, że w przypadku leczenia depresji szybkość działania ma bardzo duże znaczenie.

Fototerapia domowa – czy jest skuteczna?

Lampy antydepresyjne zyskują na popularności. Trudno się temu dziwić, korzystanie z nich może bowiem faktycznie pomóc na problemy związane z obniżeniem nastroju. Warto pamiętać, że promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na rytm biologiczny każdego człowieka. Fototerapia domowa jest pomocna w okresie jesienno-zimowym, gdy słońca jest coraz mniej, a energia i chęci do działania także są mniejsze. Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od człowieka wysokiej aktywności niezależnie od pory roku. Brak słońca, niskie temperatury i niekorzystne warunki sprawiają, że wiele osób w czasie jesienno-zimowym odczuwa objawy typowe dla depresji. Leczenie światłem przy użyciu specjalnej lampy antydepresyjnej to dobry sposób na poradzenie sobie z trudnym czasem. Fototerapia wykorzystuje światło widzialne o natężeniu do 10000 luksów. Regularne zabiegi wpływają korzystnie na rytm biologiczny człowieka. Dzięki nim można poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami typowymi dla okresu jesienno-zimowego. Fototerapia w warunkach domowych ma bardzo wiele zalet, wśród których warto wymienić:

 • skuteczność na wysokim poziomie,
 • dzięki wczesnemu zastosowaniu fototerapii można zapobiec występowaniu nieprzyjemnych objawów,
 • zabieg jest prosty i można wykonać go w domu, co jest dużą wygodą,
 • niskie ryzyko skutków ubocznych,
 • używanie wysokiej jakości lampy antydepresyjnej jest bezpieczne,
 • lampa przydaje się zarówno osobom chorym na depresję, jak i tym, które cierpią na spadek nastroju w okresie jesienno-zimowym.

Regularna terapia lampą antydepresyjną jest bardzo pomocna i skuteczna. Warto używać jej szczególnie w okresie jesienno-zimowym, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów takich jak obniżenie nastroju. Trzeba pamiętać jednak, że nie każdy może skorzystać z takiej domowej terapii. Przeciwwskazania to poważna wada wzroku, choroby oczu, przyjmowanie niektórych leków na depresję, migrena, nadpobudliwość. Lampy antydepresyjnej nie można także używać w przypadku zażywania leków lub ziół, które uwrażliwiają na światło. Nie wiesz, czy możesz zastosować terapię światłem? Warto skonsultować to z lekarzem.

Lampy antydepresyjne – kilka propozycji

Wiesz już, że używanie lampy depresyjnej ma sens. Warto także wiedzieć, jakie modele sprawdzają się dobrze. Wśród najczęściej polecanych znajduje się mocna fińska lampa antydepresyjna Innolux Lucia. Jest to wyrób medyczny, który naprawdę działa i ma wiele pozytywnych opinii. Lampa znajduje się w kompaktowej obudowie, wygląda estetycznie i nie zaburza wystroju pomieszczenia. Lampa jest bardzo lekka, dzięki czemu można przenosić ją bez większego wysiłku. Warto również wspomnieć, iż model ten został wyposażony w opcję regulacji natężenia oświetlenia. Dzięki temu można dostosować ustawienia lampy do swoich potrzeb i oczekiwań. Model ten można używać nie tylko do domowej terapii światłem, ale także jako zwykłe oświetlenie.

Wśród najczęściej polecanych lamp znajduje się także Medisana LT 460. Niewielkie wymiary i waga sprawiają, że lampę można łatwo przenosić, a nawet zabrać w podróż. Model ten można obsłużyć za pomocą jednego przycisku, co zapewnia komfort użytkowania. Dostępne są 2 intensywności światła, dzięki czemu użytkownik może dostosować ustawienia do swoich potrzeb. Warto także wspomnieć, iż do zestawu dołączone jest etui, dzięki któremu można zadbać o odpowiednie przechowywanie lampy.

Ultraviol Fv-10 w średnim rozmiarze to kolejna propozycja godna polecenia. Model ten prezentuje wysoką jakość i zapewnia wygodą oraz prostą terapię światłem w domowych warunkach. Dzięki terapii można poradzić sobie z chandrą, depresją jesienno-zimową, uczuciem smutku i lękiem. Regularna terapia pomaga także poradzić sobie z bezsennością, a nawet okresową bulimią. Lampy fotovita są wyrobami medycznymi. Zapewniają wysoką skuteczność i bezpieczeństwo terapii światłem.

Leczenie depresji

Warto pamiętać, że depresja to poważna choroba. Rola terapii światłem jest bardzo ważna, trzeba jednak wiedzieć, że połączenie różnych form terapii i leczenia daje najlepsze efekty. Jeśli odczuwasz objawy typowe dla depresji, warto udać się do specjalisty. Psychoterapia to w takiej sytuacji konieczność. Dzięki niej można wypracować nowe i zdrowe nawyki. W przypadku depresji ważną rolę odgrywa także odpowiednio dobrana farmakoterapia. Warto również pamiętać, że świetnym sposobem na wspomaganie leczenia jest spożywanie naparów uspokajających. Doskonale sprawdza się rumianek oraz melisa.

Dodaj komentarz