Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na psa

Jedne z najwspanialszych chwil w życiu to dzień, w którym po raz pierwszy spotkaliśmy nasze zwierzęta, a także dzień, w którym je adoptowaliśmy i wróciły z nami do domu. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed wprowadzeniem do domu nowego psa lub kota.

Czy możesz się zaangażować?

Czy będziesz miał czas na spacery z psem trzy razy dziennie? Czy będziesz pamiętał o ćwiczeniach dla swojego kota każdego wieczoru? Jeśli odpowiedź brzmi nie i nie masz nikogo, kto mógłby wykonywać te podstawowe zadania, powinieneś zatrzymać się w tym miejscu i rozważyć rybkę lub papużkę jako zwierzę towarzyszące o niewielkim zapotrzebowaniu.

Czy Twoje zwierzę będzie pasowało do Twojego stylu życia?

Wybór zwierzaka na podstawie tego jak bardzo jest popularny lub słodki, jest prawdopodobnie jedną z najgorszych decyzji jakie ludzie podejmują. Zbyt często te zwierzęta są bezceremonialnie porzucane w schronisku dla zwierząt, gdy okazują się zbyt wysokoenergetyczne, zbyt potrzebujące, zbyt nietolerancyjne … lista jest nieskończona.

Poznaj rasę, którą jesteś zainteresowany i być otwarty na zmianę zdania, jeśli nie pasuje do Twojej zdolności do zapewnienia dla jego temperamentu. Zadawaj dużo pytań od ludzi adoptujących zwierzę, może nawet znajdź grupę specyficzną dla rasy, aby zadawać pytania niektórym członkom. Doskonałym przykładem jest niedawny szał Chihuahua. Jasne, są urocze i mogą żyć w każdym rozmiarze domu, a oni są bardzo niskie koszty utrzymania. Problem polega na tym, że zazwyczaj nie są zbyt tolerancyjne wobec dzieci i są jedną z ras, które są znane z gryzienia dzieci bez większej prowokacji. Kot domowy powinien również pasować do Twojej osobowości. Niektóre koty, na przykład, wymagają dużo uwagi i interakcji, podczas gdy inne są głównie niezależne. Zrób swoje badania i wybierz mądrze.

Wywiad z weterynarzem przed adopcją

Zanim zdecydujesz się na typ zwierzaka, który będzie Ci odpowiadał, poproś swoich przyjaciół o rekomendacje weterynaryjne. Weterynarz może być doskonałym źródłem informacji, aby pomóc Ci wybrać najlepsze zwierzę, które będzie pasowało do Twojego stylu życia i potrzeb. Nie wszyscy weterynarze są tacy sami, a Ty chcesz mieć weterynarza, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. To będzie relacja na całe życie i jako taka, wybór jest bardzo ważny. Ponownie, zrobić swoje badania. Przeczytaj opinie online o weterynarzach w Twojej społeczności (z ziarnem soli), zapytaj groomerów w Twojej okolicy, kogo polecają i umów się z nimi na rozmowę.

Spraw, aby Twój dom był przyjazny zwierzętom

Czy wiesz, że coś tak prostego jak guma do żucia może być śmiertelnie niebezpieczne dla psów, lub że ibuprofen jest toksyczny dla kotów? Bardzo ważne jest, aby przejść przez swój dom teraz, przed wprowadzeniem nowego zwierzaka do domu, aby wyszukać zagrożenia i usunąć je z drogi lub z domu. Dotyczy to szafek na poziomie zwierząt, blatów, butelek z chemikaliami na podłodze, małych zabawek, sznurów elektrycznych i sznurów do zasłon. I na tym nie koniec. Musisz również sprawdzić, czy w Twoim domu i na podwórku nie ma roślin toksycznych dla psów lub kotów, a jeśli nosisz torebkę lub torbę, musisz znaleźć i wyrzucić wszelkie potencjalne zagrożenia – takie jak guma bez cukru, która często zawiera ksylitol.

Wybierz karmę odpowiednią dla wieku i rasy

Nie wszystkie karmy dla zwierząt są takie same. Niektóre są lepsze od innych, a niektóre podają twierdzenia, które nie zawsze są poparte faktami. Łatwo byłoby po prostu wziąć torebkę z karmą lub puszkę z najładniejszym wzorem na okładce, ale to nie jest to, co zagwarantuje naszym pupilom długotrwałe zdrowie. Wybierz najlepszą karmę dla swojego psa lub kota i zawsze szukaj diety oznaczonej jako kompletna i zbilansowana. Od czasu, gdy zwierzę jest młode, aż do czasu, gdy jest seniorem, Twój wybór karmy powinien być podyktowany jego specyficznymi potrzebami, etapem życia i stylem życia. Możesz przeprowadzić pobieżne badania, aby zorientować się, dlaczego jest to ważne i czego szukać, ale aby uzyskać najlepszą poradę, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Dodaj komentarz