Co warto wiedzieć o związkach?

Co warto wiedzieć o związkach?

Każdy, kto ma już jakieś doświadczenie przyzna, że w naszym życiu jest wiele czynników, które wpływają na jego jakość. Wszyscy chcemy czuć głębokie poczucie sensu i robić rzeczy wartościowe. Jedną ze spraw, która wywołuje dużo emocji są relacje damsko-męskie. Często to prawdziwa huśtawka uczuć i przeżyć.

Zauroczenie i zakochanie

Czasami poznajemy osobę, która bardzo nam się podoba. Każdy przeżył zauroczenie, które z czasem przeistacza się w zakochanie, a potem w bolesne zerwanie więzi. Zdarza się, że osoba, którą poznajemy jest w naszych oczach kimś zupełnie innym. Tworzymy sobie pewne wyobrażenie na temat kogoś patrząc przez pryzmat własnych ideałów. Dlatego właśnie nieraz mówi się, że miłość jest ślepa, jednak spędzany wspólnie czas, rozmowy, obserwacja oraz wspólne przeżycia sprawiają, że nabieramy bardziej obiektywnego patrzenia.

Każdy z nas ma nieco inne doświadczenia z miłością czy stanem zakochania, jednak na ogół rozumiemy czym jest złamane serce. To doświadczenie, które potrafi nas wiele nauczyć, lepiej zrozumieć siebie, a także dostrzec jak funkcjonuje nasz umysł, kiedy idealizujemy drugą osobę.

Udowodniono, że mózg, który przeżywa zakochanie działa tak, jak pod wpływem narkotyków. Ten stan nie trwa długo. Zazwyczaj jest to kilka miesięcy. Po tym czasie zyskujemy zdolność rozsądnego myślenia

Wyzwania w związkach

To bardzo ważne, aby pielęgnować uczucia, które czujemy do innej osoby, zwłaszcza jeśli szanuje ona nasze poglądy, jest dobrym, wyrozumiałym i cierpliwym człowiekiem. Wiele związków kończy się małżeństwem, ponieważ wszyscy chcemy dążyć do poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Z większą łatwością można przejść przez życie i jego wyzwania we dwoje. Na ogół chcemy mieć dzieci, założyć rodzinę. Wiąże się to z wieloma obowiązkami, wyrzeczeniami i rutyną życia codziennego.

Dlatego warto z drugą osobą pielęgnować jak najlepsze relacje, rozumieć siebie wzajemnie i niejako grać w jednej drużynie. Tak naprawdę jednak nawet po wielu latach możemy mieć pewne braki jeśli chodzi o dobrą komunikację. Ważne jest to, aby dbać o wspólnie spędzany czas i o to, by nasze relacje były na wysokim poziomie. Chcemy mieć więź z drugą osobą, która nie będzie oparta tylko na przywiązaniu, ale na prawdziwej miłości i intymności.

Jak dbać o relacje

Tworzenie w domu atmosfery szacunku i porozumienia nie jest łatwe i wymaga odpowiedniej siły charakteru. Chcemy mieć zaufanie do drugiej osoby i zależy nam na tym, aby nasze potrzeby były akceptowane. Kiedy dwoje ludzi się szanuje i otwarcie rozmawia o problemach jest znacznie łatwiej sprostać kłopotom, które zawsze się pojawiają. Jeśli naszemu związkowi daleko do ideału to jeszcze nic straconego.

Może wymaga on większego nakładu pracy. Obie osoby powinny się starać, aby związek się nie rozpadł. Dzięki temu mogą mieć satysfakcję i cieszyć się wspólnym życiem, które będzie pełne radosnych chwil i przygód. Czasami kiedy idzie coś nie po naszej myśli, możemy mieć ochotę się poddać i wycofać, jednak jest to droga na skróty. Zawsze warto zastanowić się i dać sobie czas na decyzje.

Więcej o relacjach damsko-męskich możecie przeczytać na blogu o uwodzeniu, dostępnym na stronie https://www.uwodzenie.org/ – ciekawe wskazówki i porady.

Dodaj komentarz