Co jeść, aby mieć zadbane włosy?

Automatycznie zapisany szkic

Jak powszechnie wiadomo, piękne i zdrowe włosy są atrybutem każdej kobiety. To właśnie dzięki nim nasze poczucie własnej wartości i pewności siebie może znacząco się obniżyć, bądź poprawić. Pojawia się więc pytanie, co jeść, aby nasze włosy zawsze prezentowały się w sposób nienaganny?

Co zrobić, aby nasze włosy zawsze były piękne i zdrowe?

Podstawowym elementem jest to, aby wiedzieć, jakich zakupów spożywczych dokonywać. Otóż, istotne jest, aby spożywać wyłącznie duże ilości warzyw, owoców, jak również mięs najwyższej jakości. Dopiero w takiej sytuacji będziemy mogli zauważyć zadowalające efekty. Natomiast, spożywanie odpowiednich produktów to nie jest jeszcze wszystko, bowiem ważne jest także stosowanie takich produktów pielęgnacyjnych włosy, które w swoim składzie będą posiadały jak najmniejszą ilość parabenów oraz sztucznych barwników. W przeciwnym wypadku nasze włosy będą stawały się coraz bardziej obciążone, jak i podatne na łamanie oraz wypadanie.

Jakie witaminy spożywać?

Spożywanie odpowiednich witamin jest niezwykle ważne. Można do nich zaliczyć w szczególności: witaminę A, żelazo, cynk, miedź oraz krzem. Jeżeli chodzi o witaminę A to jej największe ilości są przede wszystkim w brokułach, sałacie, szczypiorku, jak również pomidorach i marchwi. Żelazo występuje w pestkach dyni, otrębach pszennych oraz nasionach lnu. Cynk, miedź oraz krzem, występuje przede wszystkim w takich produktach jak: pestki słonecznika, pestki dyni, migdały, rzodkiewka, seler oraz kalarepa.

Białko na zdrowe włosy

Chcąc mieć piękne i zdrowe włosy nie można zapominać również o spożywaniu odpowiedniej ilości białka. Duże ilości białka można znaleźć przede wszystkim w serze twarogowym, jogurcie greckim, chudym mięsie, soczewicy, ciecierzycy, pistacjach, komosie ryżowej, jak również drobiu oraz jajkach. Białko należy do prawdziwego budulca włosów i odpowiada w odpowiednim stopniu za ich wzmacnianie.

Co pić, aby włosy były gęste i lśniące?

Aby włosy były gęste i lśniące ważne jest, aby wypijać minimum dwa litry wody w ciągu dnia. Oczywiście należy tak pamiętać, iż podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego zapotrzebowanie na spożywanie płynów będzie znacząco wzrastać. Spożywanie dużej ilości wody w ciągu doby wpływa w sposób pozytywny nie tylko na kondycję naszych włosów, ale i całego organizmu. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie także pozbyć się cellulitu, jak również poprawić naszą koncentrację oraz samopoczucie. Odpowiednie nawodnienie naszego organizmu jest kluczowe.

Dodaj komentarz