Buty robocze dla mężczyzn – czym należy kierować się podczas wyboru?

Buty robocze dla mężczyzn – czym należy kierować się podczas wyboru?

Dobór odpowiedniego stroju roboczego jest bardzo ważną kwestią na wielu stanowiskach pracy. Buty robocze, spodnie robocze, koszulki i bluzy mają za zadanie chronić osobiste ubrania pracownika przed zniszczeniem. Ich zadaniem jest także ochrona samego pracownika przed urazami, chemikaliami oraz skrajnymi temperaturami. Warto więc poświęcić trochę czasu na skompletowanie stroju – a w szczególności butów, które mają szerokie zastosowanie. W poniższym artykule skupimy się na tym, jak wybrać odpowiednie buty robocze męskie.

Buty robocze męskie z podnoskami i bez

Podnoski w butach roboczych mają za zadanie chronić stopę pracownika przed zmiażdżeniem. Są to metalowe wstawki na przodzie buta, które usztywniają tę część i można je spotkać w wielu rodzajach butów roboczych. Obuwie z podnoskami stosuje się wszędzie tam, gdzie może istnieć ryzyko upadnięcia ciężkiego przedmiotu na stopy np. na magazynach i na placu budowy. W wielu sytuacjach to właśnie tego typu obuwie chroni przed poważnymi urazami stóp i zapewnia stabilizację.

Obuwie bez podnosków jest podobne swoim wyglądem do obuwia z podnoskami, jednak nie posiada dodatkowego wzmocnienia blaszką z metalu. Można je stosować na stanowiskach, gdzie nie istnieje ryzyko zmiażdżenia stopy i ma one za zadanie stabilizować kostki i zapewniać komfort podczas pracy. Istnieją także modele obuwia roboczego przed kostkę, które mają np. właściwości antypoślizgowe dzięki odpowiednio wyprofilowanej podeszwie.

Buty robocze męskie odporne na wodę

Buty robocze, które są nieprzemakalne, produkuje się z wysokiej jakości skóry bądź tworzywa. Mogą to być kalosze lub tzw. śniegowce. Takie obuwie przyda się osobom, które pracują w trudnych warunkach atmosferycznych i często są narażone na wykonywanie swoich obowiązków np. w deszczu lub w zbiornikach wodnych. Wodoodporne obuwie robocze powinno być wygodne, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy środek buta jest obszyty wyściółką z polaru lub futerka. Jeśli szukasz butów, które zapewnią Ci stabilność w śniegu, to zwróć uwagę czy model obuwia, który chcesz wybrać, ma wbudowany paraboliczny obcas z głębokim protektorem. Dzięki niemu łatwiej Ci będzie zachować równowagę na śliskim terenie.

Materiał butów roboczych

Wybierając męskie buty robocze, zwróć uwagę na jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Na lato warto wybrać modele, które są lekkie oraz przewiewne, ale jednocześnie chronią stopy przed urazami. Z kolei zimowe buty robocze powinny zapewniać komfort cieplny oraz mieć właściwości antypoślizgowe.

Dodaj komentarz