Ocieplenie domku holenderskiego

Domki holenderskie zyskują coraz większe uznanie. Ich dużą zaletą jest to, że są przywożone na działkę w całości, posiadają już umeblowanie i wyposażenie, które można ewentualnie zmodyfikować według własnych upodobań. Jeszcze popularniejsze są domki holenderskie całoroczne. Dzięki temu, że są odpowiednio przygotowane, można spędzać w nich czas nie tylko w okresie letnim, ale także jesienno-zimowym.

Domki holenderskie całoroczne są ocieplane, tak, by ich stosunkowo cienkie ściany nie przepuszczały zimna z zewnątrz. By zmieścić dodatkową warstwę ocieplenia, ściany są obijane dodatkowo warstwą sidingu lub drewnianych deseczek. Pomiędzy nimi umieszcza się odpowiednio gruby styropian lub wełnę mineralną. W podobny sposób ociepla się dach i podłogę. Do ocieplenia można użyć też pianki poliuretanowej, która ma bardzo dobre parametry izolacyjne. Ważne jest również to, by w domku, który ma służyć przez cały rok zamontować podwójne okna PCV, ponieważ przez ten element konstrukcyjny traci się dużo ciepła. Taka izolacja przydaje się również latem, gdy użytkownikom zależy na tym, by domek nie nagrzewał się i dawał przyjemne ukojenie od skwaru na zewnątrz.

Bardzo ważne jest tek ogrzewanie domku. Zazwyczaj stosuje się w nich piece gazowe (dwufazowe- z podziałem na ogrzewanie wnętrza lub tylko podgrzewanie wody) lub ogrzewanie elektryczne. Można również zastanowić się nad umieszczeniem w domku holenderskim klimatyzatora z funkcją grzania. Działa on do 2,5 raza taniej niż ogrzewanie elektryczne i sprawdzi się również latem, gdy będzie przyjemnie chłodził powietrze.