Buty garniturowe – jak dobrać je do garnituru? 

W naszym życiu często zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas szczególnego sposobu ubioru. W przypadku mężczyzn najczęściej jest to szykowny, elegancki garnitur. Na jakiej zasadzie dobrać buty garniturowe, aby tworzyły z resztą ubioru harmonijną całość? Zapraszamy do lektury artykułu.

Buty garniturowe – jak dobrać je do garnituru? 

Podczas różnych okoliczności takich jak ślub, rozmowa kwalifikacyjna czy uczestnictwo w wystawnym bankiecie dosyć istotną rolę odgrywa nasz ubiór. Kobiety mają w tej kwestii nieco większe pole do popisu, jednak nie oznacza to, że mężczyzna nie może wyglądać w takiej sytuacji stylowo, a jednocześnie oryginalnie. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka zasad, dzięki którym będziemy mieć pewność, że cała stylizacja jest odpowiednio skompletowana. Do garnituru musimy dobrać m.in. właściwą koszulę, krawat lub muchę, a także buty garniturowe. W poniższym tekście przyglądamy się właśnie kwestii butów garniturowych. Jak dobrać je do koloru garnituru? Sprawdźmy to!

Jakie buty do czarnego garnituru?

Garnitur w klasycznym czarnym kolorze to zestaw, który powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Jego uniwersalny charakter sprawia, że sprawdzi się w przypadku różnych okazji i zawsze będzie się prezentować doskonale. Możliwości odnośnie butów w przypadku czarnego garnituru są jednak dosyć okrojone, ponieważ tutaj sprawdzi się wyłącznie obuwie w czarnym kolorze. Taki dobór sprawi, że garnitur zachowa swój wyjątkowo elegancki charakter. 

Jakie buty do granatowego garnituru wybrać?

Granatowy garnitur to ciekawa opcja dla mężczyzn, którzy chcą w jakiś sposób się wyróżnić, a jednocześnie zachować szykowny i elegancki charakter stylizacji. Sprawdzi się on zarówno w przypadku nieco mniej, jak i bardziej formalnych okazji. Jakie buty garniturowe będą pasować do garnituru w tym kolorze? Najlepiej jeśli skupimy się na czerni, brązie oraz burgundzie. Warto przy tym zaznaczyć, że dwie ostatnie opcje będą odpowiednie w przypadku mniej oficjalnych okazji. 

Jakie buty do szarego garnituru? 

Często wybieranymi garniturami są również te w odcieniach szarości. Właściwie skrojony szary garnitur to doskonały wybór dla mężczyzn, którzy podczas takiej szczególnej okazji chcą wyglądać nieco intrygująco. Należy jednak wziąć pod uwagę, że szary garnitur nie ma już tak oficjalnego charakteru jak strój w kolorze czerni czy granatu. Jeśli chodzi o buty garniturowe odpowiedniego do spodni i marynarki w odcieniach szarości, to zawsze dobrym wyborem będzie czerń. Poza tym możemy zdecydować się na różne tonacje brązów, a odważniejsze osoby mogą pokusić się o buty granatowe lub burgundowe. 

Dodaj komentarz