Błędy podczas holowania – jakie popełniamy najczęściej?

Gdy dojdzie do kolizji lub awarii auta na drodze, konieczne może okazać się holowanie. Nie ma co ukrywać, że nie jest to czynność, którą każdy kierowca robi na co dzień. Właśnie dlatego bardzo często popełniamy błędy podczas jej wykonywania. Związane są one w dużej mierze z nieznajomością przepisów oraz brakiem doświadczenia. Jak wiadomo, człowiek najlepiej uczy się właśnie na błędach, dlatego warto wiedzieć jakie błędy najczęściej popełniają kierowcy, którzy decydują się na użycie linki holowniczej.

Błędy podczas holowania auta

Do jednego z najczęstszych błędów, który popełniają kierowcy, należy przekraczanie dozwolonych prędkości. Mało kto pamięta, że podczas holowania auta w terenie zabudowanym nie należy przekraczać prędkości 30 km/h. Jest tak, ponieważ szybsza jazda mogłaby spowodować zagrożenie, a samo holowanie jest czynnością, nad którą trzeba bardzo się skupić i wykonywać ostrożnie. Na nic zdadzą się tłumaczenia, że kierowca „nie czuł” prędkości, z jaką jedzie. Jeśli osoby, które holują pojazd, zostaną przyłapane przez policje na przekroczeniu dozwolonej prędkości, może się to dla nich skończyć mandatem.

Jeśli decydujemy się na holowanie samochodu na lince, nie można także zapominać o odpowiednim oznakowaniu pojazdu. Należy przymocować z tyłu po lewej stronie odblaskowy trójkąt ostrzegawczy, a oświetlenie auta holowanego musi być sprawne – tak samo, jak układ kierowniczy i hamulce.

Popularnym błędem kierowców, którzy holują auto, jest też zapominanie o sygnalizowaniu manewrów. Trzeba to robić tak samo, jak podczas normalnej jazdy. Wielu osobom wydaje się, że auto holowane powinno mieć włączone światła awaryjne podczas jazdy. To duży błąd, a kierowca samochodu holowanego musi sygnalizować innym uczestnikom ruchu każdy manewr. Właśnie dlatego nie dopuszcza się holowania auta o niesprawnych światłach.

Samodzielne holowanie czy profesjonalna pomoc drogowa?

Jeśli samochód ma niesprawny jeden ze wspomnianych wcześniej układów, to nie pozostaje nam nic innego jak holowanie przez https://pomoc-drogowa-laweta-hannover.com.pl/, która pomoże nam, gdy do awarii doszło na terenie Niemiec. Holowanie przez pomoc drogową jest o wiele bardziej bezpieczne i odejmie nam stresu. Jeśli podczas jazdy po drogach naszych zachodnich sąsiadów Twój samochód ulegnie awarii, to https://pomoc-drogowa-laweta-hannover.com.pl/ pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji. Holowanie przez profesjonalną firmę może zminimalizować szkody, które może spowodować nieprofesjonalne holowanie i koszty związane z opłaceniem mandatów za błędy popełnione podczas holowania na lince.

Dodaj komentarz