Wywóz gruzu Kraków – skąd wziąć kontener na odpady?

Chęć wykonania niemal wszystkich prac budowlanych ma to do siebie, że zawsze pozostawia wiele odpadów. Najczęściej jest to gruz, do którego zaliczyć możemy pozostałości po wyrobach ceramicznych (tj. dachówki, pustaki, płytki, resztki tynku itp.). Odpady te najczęściej są potłuczone i połamane, przez co niemożliwe jest ich ponowne wykorzystanie. Konieczne jest wówczas wynajęcie kontenera, do którego trafią takie śmieci. Wywóz gruzu Kraków i okolice warto zlecić sprawdzonej firmie, która podstawi taki pojemnik w terminie, a następnie po ukończonych pracach pomoże Ci pozbyć się budowlanych odpadów.

Czym kierować się przy wyborze firmy wywożące gruz i inne odpady?

Wyrzucanie gruzu i pozostałych odpadów budowlanych do przydomowego śmietnika nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim jest to działanie przeczące obowiązującemu w Polsce prawu. Tego rodzaju śmieci należy zawsze wyrzucać do przeznaczonych do tego kontenerów. Odpowiedni pojemnik wynajmuje się od specjalizującej się w tym zakresie firmy. Trudności może jednak sprawić wybór tej właściwej.

Przy wyborze takiej firmy dobrze jest kierować się elastycznością dotyczącą czasu wynajmu. Z reguły firmy umożliwiają 5-dniowy wynajem kontenerów. Przeważnie jest to wystarczający czas, gdy jednak zajdzie taka potrzeba część firm pozwala na wydłużenie tego okresu. Za dobrą cechę uznaje się również możliwość wynajęcia kontenerów o różnych rozmiarach.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Przede wszystkim na terminowość oraz przystępną cenę. Cenę można z reguły sprawdzić bezpośrednio na stronie firmy świadczącej usługi wynajmu kontenerów. Pozostałe kwestie dobrze jest zweryfikować także poza stroną. Warto zatem popytać znajomych, którzy ostatnio korzystali z takich usług, a jeżeli oni nie pomogą, to warto zajrzeć na fora i inne strony z opiniami w celu poznania zdania klientów danej firmy.

Wywóz gruzu Kraków – jakie odpady budowlane można wrzucać do wynajętego kontenera?

Do kontenera na gruz trafić powinny wyłącznie odpady budowlane. Pozostałe śmieci, a już zwłaszcza meble czy inne gabaryty nie możesz zatem wrzucać do takiego pojemnika. Wynika to możliwości poddania całego gruzu recyklingowi i to bez konieczności sortowania odpadów.

Warto przy tym wiedzieć, że do gruzu zaliczyć można:

  • odpady betonu;
  • gruz ceglany;
  • ceramika (np. dachówki, umywalka, czy toaleta);
  • gruz budowlany pochodzący z rozbiórek.

Nie musisz przy tym segregować powyższych odpadów. Możesz je wszystkie wrzucać do jednego kontenera. Nie mogą tu jednak trafić pozostałe śmieci – mowa o klejach, płytach karton-gips. Przed wypożyczeniem kontenera warto sprawdzić, jakie dokładnie odpady można do niego wrzucać.

Dodaj komentarz