Przeczytaj opinie przed wyborem ubezpieczenia samochodu

Każdy właściciel samochodu musi kupować obowiązkowe ubezpieczenie OC – od tej zasady nie ma odstępstw. Na rynku jest wiele firm, które oferują zróżnicowaną ofertę, dopasowaną do potrzeb klienta. Nie zawsze jednak wiadomo, z jakich usług skorzystać i którego ubezpieczyciela ostatecznie wybrać. Szczególnie że zarówno sama oferta, jak i ceny są bardzo zróżnicowane, mimo że teoretycznie dotyczą tych samych usług.

Jak znaleźć dobrego ubezpieczyciela?

Mamy do dyspozycji wiele firm ubezpieczeniowych, które szukają sposobów na znalezienie nowych klientów. W przypadku standardowego OC większość z nas kieruje się ceną ubezpieczenia i wybieramy najtańszą ofertę. Nie jest to jednak najlepsza decyzja, jeśli zależy nam na dobrej jakości ubezpieczeniu z dodatkowymi opcjami. W przypadku OC warto dokupić dodatkowe NNW, a także assistance czy ochronę zniżek. Wielu klientów wybiera również ochronę szyb czy opon. Wysokość dodatkowych składek za takie pakiety nie jest wysoka, a mogą się one okazać niezwykle pomocne zarówno przy jeździe miejskiej, jak i podczas pobytu w trasie. Dobrzy ubezpieczyciele, którym zależy na klientach często proponują zniżki podczas zawierania pierwszej umowy czy tańsze pakiety dla stałych klientów. Z takich okazji warto korzystać i pytać o nie bezpośrednio u agentów. Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC to cena powinna odgrywać drugorzędną rolę, najważniejszy jest bowiem zakres ubezpieczenia i jego sumy gwarancyjne. Można skorzystać ze standardowego AC lub ubezpieczenia w nieco słabszej. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych proponuje klientowi tańsze AC, w tzw. pakiecie “mini”. Jest to ciekawa propozycja, która może okazać się idealna dla osób, które wcale nie chcą przepłacać za ubezpieczenie.

Opinie dotyczące ubezpieczycieli

Jeśli zależy nam na znalezieniu ubezpieczenia w dobrej cenie i jednocześnie na skorzystaniu z usług firmy o dobrej renomie to warto sprawdzić opinie dotyczące danych ubezpieczycieli. Znajdziemy je w sieci – wystarczy skorzystać z portalu niezaleznaopinia, dzięki któremu poznamy opinie osób, które już skorzystały z usług. Samochód opinia na niezaleznaopinia to najlepsze źródło informacji o ubezpieczeniach samochodowych.

Sprawdzenie opinii w sieci pozwala na znalezienie dobrego ubezpieczyciela, który w razie stłuczki reaguje szybko i który oferuje szeroki zakres usług w ramach OC lub AC. Co z tego, że moglibyśmy zapłacić mniej za składkę, jeśli w razie awarii czy stłuczki będziemy mieli problem z otrzymaniem wypłaty. Takich ubezpieczycieli należy unikać. Oczywiście nikt nie planuje korzystać z zakresu ubezpieczenia, jednak zawsze należy dmuchać na zimne.

Dodaj komentarz