Czy catering dietetyczny może być smaczny?

Czy catering dietetyczny może być smaczny?

Catering może niektórym osobom kojarzyć się z mało smacznymi, nieciekawymi posiłkami ze szkół czy szpitali. W istocie jednak catering dietetyczny, który szczególnie w dużych miastach zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, działa na zupełnie innych zasadach. Jego celem jest dostarczanie posiłków, które są nie tylko zróżnicowane, zdrowe i odpowiednio kaloryczne, ale też smaczne. Jeśli dobrze wybierzemy dostawcę tak zwanej „diety pudełkowej”, nie będziemy musieli się obawiać, że będzie trzeba zmuszać się do jedzenia.

Posiłki opracowywane i przygotowywane przez ekspertów

Decydując się na dobry catering dietetyczny Poznań, możemy liczyć na to, że naszą dietę będą układać wykwalifikowani eksperci, a następnie posiłki przygotują profesjonalni kucharze z wysokiej jakości składników. Specjaliści zadbają nie tylko o to, aby jedzenie było zdrowe i zawierało wszystkie potrzebne składniki (minerały, witaminy), ale też będą uważali, aby posiłki nie były powtarzalne czy nieciekawe.

Zamawiając catering dietetyczny Poznań, mamy możliwość wyboru pomiędzy różnego rodzaju dietami. Możemy zdecydować się między innymi na zwykłą dietę odchudzającą, dietę dla aktywnych, ale też na przykład dietę ketogeniczną. Możemy dostosować nie tylko rodzaj diety, ale także ilość posiłków i ich dzienną kaloryczność. Wśród dostarczanych posiłków występuje duża różnorodność – na przestrzeni czasu otrzymamy zarówno takie klasyki, jak zupy czy sałatki, jak i bardziej nietypowe i kreatywne potrawy.

Warto wiedzieć, że możemy zamówić sobie 5 posiłków dziennie, ale, jeśli nie chcemy lub nie lubimy jeść podwieczorku czy drugiego śniadania, istnieje także możliwość zamówienia jedynie 3 podstawowych, dużych posiłków bądź też samego obiadu.

Zdrowsza alternatywa dla fast-foodów

Wiele osób często je fast-foody, ponieważ co prawda nie są one zdrowe, ale za to smaczne i nie wymagają dużej ilości czasu na przygotowanie. Catering dietetyczny jest ciekawą alternatywą właśnie dla tego typu jedzenia. Jak widać, również może być bardzo smaczny, a do tego jest niezwykle wygodny. Nie trzeba codziennie zastanawiać się, co zjeść i składać zamówień. Posiłki rano trafiają pod nasze drzwi i jedyne, co musimy zrobić, to je odgrzać. Oszczędzamy dzięki temu ogrom czasu, a jednocześnie nie musimy chodzić na kompromisy i jeść niezdrowo czy niesmacznie.

Wbrew pozorom catering dietetyczny nie jest wcale droższą opcją niż fast-foody czy ogółem odżywianie się na mieście. Szczególnie, jeśli zamawiamy go od razu na dłuższy okres. Jedząc fast-foody czy posiłki w restauracjach też średnio wydamy kilkadziesiąt złotych dziennie, a będzie to mniej zdrowe i wygodne rozwiązanie niż dieta pudełkowa.

Dodaj komentarz