Co warto zobaczyć w Polsce?

Podróże zagraniczne można dzisiaj realizować bez najmniejszego problemu. W kilka godzin można spakować potrzebną walizkę, aby móc wyruszyć do egzotycznych krajów, gdzie pod palmami, na słonecznej plaży można odpoczywać, rozkoszując się blaskiem słońca i szumem fal.

Ekscytujemy się zagranicznymi atrakcjami, które wyglądają imponująco. Z podróży zagranicznych przywozimy nie tylko piękne pamiątki, ale także wielką ilość zdjęć. A czy tak samo jesteśmy w stanie zachwycać się ojczystą, rodzimą ziemią? Zanim wyruszymy na zagraniczne wojaże, czas na to, aby poznać najpiękniejsze polskie miejsca.

Podróżowanie po Polsce

Jednym z najbardziej urokliwych miejsc jest Dolny Śląsk. To właśnie tam znaleźć można Zamek Chojnik. To idealna propozycja dla osób lubiących zamkowe klimaty i mroczne legendy. W tym oto miejscu można spotkać ducha jeźdźca na koniu. Jest to ofiara próby księżniczki Kunegundy. Co się dokładnie stało? Dlaczego duch jeźdźca nie może zaznać spokoju, tylko wraca do tego miejsca?

Warto się o tym osobiście przekonać. Dla osób lubiących ekstremalne wrażenia, które nie okazują żadnego strachu, dostępne jest nocne zwiedzanie. Nocą można usłyszeć tutaj podobno głos księżniczki Daisy. Czy ktoś odważy się, aby przybyć do Zamku Chojnik, skąd roztaczają się piękne widoki na okolicę?

Pozostając w klimacie zamkowym, warto krótko wspomnieć o zamku w Malborku. Jest to największy zamek krzyżacki, który znajduje się blisko Morza Bałtyckiego. Warto na dłuższą chwilę zboczyć z trasy, aby przekonać się, że ta imponująca budowla przez setki lat nie straciła nic ze swego uroku. Ta obronna twierdza udostępniona jest do zwiedzania z przewodnikiem, dlatego należy pomyśleć o poznaniu tego niezwykłego miejsca.

Dla zdrowia

Może podróż dla zdrowia? Jeżeli tak, to kierunek Małopolska, gdzie znaleźć można najsłynniejsze zdroje w naszym kraju. Dużą popularnością cieszy się Krynica-Zdrój, chociaż równie urokliwe są Duszniki-Zdrój lub też Lądek-Zdrój. W samej Krynicy można znaleźć do dnia dzisiejszego budynek w stylu neorenesansowym, gdzie znajduje się jedyna w swoim rodzaju sala balowa. To w tym miejscu, w dawnych czasach, spotykała się śmietanka towarzyska, która korzystała z uroków życia.

Skoro już była mowa o zdrowiu i zdrojach, to nie można zapomnieć o pijalni wód, gdzie można raczyć się tutejszymi “przysmakami”. Podczas pobytu w pijalni być może będzie nam dane usłyszeć jedną z tutejszych legend, które opowiadają o pasterce i rycerzu. Według opowieści, to właśnie tutejsze wody uleczyły ciężko rannego rycerza.

Dodaj komentarz