Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Śnieżnobiały uśmiech jak z Hollywood to marzenie wielu osób. Profesjonalne zabiegi wybielające szkliwo wciąż zyskują na popularności, ale ich wadą jest cena. Na szczęście znanych jest kilka, całkiem skutecznych sposobów na wybielanie zębów w domu. Co zrobić by cieszyć się pięknym uśmiechem?

Skąd się biorą przebarwienia na zębach?

Naturalny, idealnie biały uśmiech to rzadkość. Kolor naszych zębów w dużej mierze zapisany jest w genach, które determinują wyjściowy skład, a co za tym idzie, również kolor naszych kości. Inną kwestią jest to, że naturze można albo pomóc, albo przeszkadzać. Na dodatkowe przebarwienie, które pojawiają się na zębach mamy bardzo duży wpływ. Mogą być one wynikiem choroby, zażywanych leków, ale też tego co jemy. Już samą dietą można w znaczący sposób zredukować ich widoczność i cieszyć się, może jeszcze nie śnieżnobiałym, ale na pewno równomiernym kolorem ust. Co stosować, by nasz uśmiech przyciągał uwagę i zachwycał?

Paski wybielające i proszki z węglem aktywnym

Węgiel aktywny będzie stanowił formę peelingu enzymatycznego dla naszych zębów. Dzięki regularnemu stosowaniu możemy skutecznie pozbyć się kamienia nazębnego. Taki zabieg optycznie rozjaśni nasze zęby, choć w istocie kolor szkliwa pozostanie taki, jak mamy naturalnie. Za pastę lub proszek do zębów z węglem aktywnym trzeba zapłacić od 20 do 100 zł, ale taki preparat możemy przygotować w warunkach domowych. Wystarczy porcję węgła z kapsułki rozmieszać w tłuszczu lub dołożyć do pasty i umyć mieszanką zęby. Warto chwilę odczekać z przepłukaniem jamy ustnej, tak by wszystkie substancje miały się czas zaktywować.

Paski wybielające i lampy UV

To metoda przeniesiona z klinik stomatologii estetycznie na warunki domowe. W ich składzie zawarte są substancje, którą mogą trwale zmienić kolor szkliwa. Wybielanie zębów w domu tą metodą i połączeniem jej z naświetlaniem lampą UV, w sytuacji gdy zęby nie wymagały dodatkowych interwencji stomatologicznych, daje niesamowite efekty porównywalne do tych uzyskanych przez specjalistów.

Soda oczyszczona- sposób naszych babć

Soda oczyszczona już od dawna była wykorzystywana przez nasze mamy i babcie do wybielanie zębów. Choć rzeczywiście przynosiła wymierne efekty, to jednak nie jest 100% bezpieczna. Z wybielaniem zębów za pomocą sodki łatwo przesadzić. Sodka dość mocno ściera wierzchnią warstwę zębów, nie tylko samą płytkę, a do tego zmienia pH jamy ustnej. Zbyt częste jej używanie w tym celu może za mocno zetrzeć szkliwo, co doprowadzi do jeszcze większych i poważniejszych problemów.

Jedzenie, które wybiela

Tak jak wszyscy wiemy, że wino, kawa, sery przyczyniają się do powstania przebarwień, tak są też pokarmy, które wspomogą wybielanie. Będą to wszystkie te, zawierające w sobie spore ilości kwasów, w tym kwasu askorbinowego, czyli witaminy C. Poza jedzeniem ich w potrawach, możesz też przygotować z nich papkę i natrzeć nią zęby. Pamiętaj, żeby na koniec porządnie je wypłukać, bo zbut kwaśnie pH niszczy kości.

Dodaj komentarz