Skarpety zdrowotne

Zdrowie jest najważniejsze

Skarpety często traktowane jako marginalny element garderoby tak na prawdę mogą przynieść bardzo wiele dobrego. Dobór odpowiedniej pary może przynieść korzyści nie tylko dla naszego wyglądu ale również dla zdrowia. Oprócz skarpet vasocks.pl z wysokiej jakości bawełny, w kategorii skarpet zdrowotnych warto wymienić chociażby, skarpety bambusowe, bezuciskowe, kompresyjne czy termoaktywne. Wybór zależy przede wszystkim od tego z jakim problemem się borykamy czy też w jakim celu dana para ma być użytkowana. Poniżej kilka słów o tym w jakiej sytuacji sprawdzą się wymienione powyżej skarpety.

Skarpety bawełniane

Skarpety z wysokiej jakości bawełny to dobry i popularny wybór, a co za tym idzie bardzo łatwo dostępny. Jeśli wybierzemy te wysokogatunkowe mamy gwarancję przepuszczalności powietrza, wchłaniania ewentualnej wilgoci, zapobiegania poceniu się, odpowiedniego przylegania do stopy. To także odpowiednia wytrzymałość, dzięki której nasze skarpety pozostaną w niezmienionej formie nawet po praniu.

Skarpety bambusowe

Od jakiegoś czasu na rynku swoją popularność zdobywają skarpety bambusowe. Jak dla nas stanowią świetną alternatywę dla skarpet bawełnianych. Najprościej mówiąc są ich bardziej ekologicznym odpowiednikiem. Mają takie same zalety, a do tego są tanie i ekologiczne.

Skarpety bezuciskowe

Skarpety bezuciskowe to wyrób medyczny, który przeznaczony jest dla osób cierpiących na zaburzenia krążenia np. w związku z cukrzycą. Poza tym mają jeszcze jedną bardzo ważna zaletę. Skarpety bezuciskowe są przeznaczone dla osób, borykających się nie tylko z obrzękami ale i takich, które mają problem z nadmierną potliwością stóp. Wiele z nich ma także działanie antybakteryjne, dzięki czemu nasze stopy będą zdrowsze.

Skarpety kompresyjne

Skarpety kompresyjne przeznaczone są dla osób, które regularnie wystawiają swój organizm na intensywny wysiłek fizyczny. W przeciwieństwie do skarpet bezuciskowych ich działanie polega na odpowiedniej siły ucisku. To podczas wysiłku fizycznego gwarantuje poprawę krążenia w żyłach oraz obniżenie tętna. Co więcej, w trakcie maksymalnego dla nas wysiłku dostarczamy znacznie więcej tlenu do mięśni. Skarpety kompresyjne poprawiają metabolizm mięśni, które regenerują się po  treningu znacznie szybciej. Dzięki uciskowi sprawiamy bowiem, że do mięśni dostarczana jest odpowiednia ilość substancji odżywczych co pozwala na ich odpowiednio szybką regenerację.  Jest to naszym zdaniem produkt niezbędny dla zdrowia dla zapalonych sportowców.

Skarpety termoaktywne

Skarpety termoaktywne zapewnią odpowiednią temperaturę naszym stopom co zapobiegnie ich przegrzaniu oraz wychłodzeniu. Kiedy zmienia się temperatura naszego otoczenia, skarpety termoaktywne zagwarantują stałą temperaturę. Dzięki temu nasze stopy będą suche i nie będą się pocić. Jeśli więc masz problem z nadmierną potliwością koniecznie powinieneś mieć swoją parę skarpet termoaktywnych, które pozwolą twoim stopom oddychać.

 

Dodaj komentarz