Powody przez które Twoja dieta nie działa – co warto zmienić?

Od jakiegoś czasu jesteś na diecie, ale praktycznie nie widzisz żadnych efektów? Twoja waga stoi, mimo że wydaje Ci się, że wszystko robisz dobrze? Powodów, przez które ciężko jest Ci schudnąć, może być naprawdę sporo. Być może cierpisz na chorobę, która utrudnia utratę wagi i wymaga odpowiedniego leczenia, aby odchudzanie przyniosło efekty? Jeśli jednak nie cierpisz na Hashimoto, innsulinooporność i inne choroby, to wina najprawdopodobniej leży po stronie nawyków żywieniowych. Zobacz, dlaczego nie chudniesz i jak możesz to zmienić dzięki kilku prostym krokom.

Podjadasz

Podjadanie jest problemem bardzo wielu osób na diecie. Często nawet nieświadomie sięgamy po bonusowy posiłek, który niestety zwiększa dzienną liczbę spożytych kalorii i tym samym utrudnia chudnięcie. Po prostu sięgamy po jakąś przekąskę, oglądając telewizje czy przeglądając media społecznościowe. Nawet w pracy może nam się zdarzyć, zjeść coś słodkiego do kawy. Z tego powodu chudnięcie może być trudniejsze, a nawet niemożliwe, jeśli zbyt często pozwalamy sobie na przekąski.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie posiłków na cały dzień i trzymanie się tego planu. Możesz też skorzystać z diety pudełkowej https://afterfit-catering.pl/bydgoszcz, która ułatwi Ci zdrowe odżywianie. Firma cateringowa każdego ranka będzie dostarczać pod Twoje drzwi zdrowe dania zapakowane w pudełka. Możesz je zabrać ze sobą wszędzie i wystarczy, że o odpowiedniej godzinie otworzysz pudełko i ewentualnie podgrzejesz danie, jeśli jest taka potrzeba.

Przyjmujesz zbyt dużo kalorii w formie płynnej

Soki w kartonach i napoje gazowane mają w swoim składzie sporo białego cukru, który nie sprzyja odchudzaniu. Niestety większość napoi jest źródłem kalorii, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Szklanka napoju gazowanego może mieć nawet 100 kcal, a jeśli wypijemy ich kilka w ciągu dnia, to łatwo jest przekroczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli jesteś na diecie, to kolorowe napoje zastąp wodą. Nie dość, że nie ma ona kalorii, to najlepiej gasi pragnienie i nawadnia organizm.

Jeśli masz ochotę na sok owocowy, to staraj się przyrządzać go samodzielnie. Sklepowe soki nie są zbyt zdrowe i dostarczają naszemu organizmowi sporą dawkę cukru i niepotrzebnych kalorii, którymi nie hamujemy uczucia głodu. Płynne kalorie to coś, przez co być może ciężko jest Ci schudnąć. W połączeniu z podjadaniem i brakiem ruchu mogą być przyczyną tego, że Twoja waga stoi w miejscu lub zmniejsza się w bardzo wolnym tempie.

Dodaj komentarz