Pielęgnacja skóry — czy robisz to właściwie?

Twoja delikatna skóra każdego dnia narażona jest na kontakt z licznymi drażniącymi substancjami i czynnikami zewnętrznymi, które mogą wysuszać ją, niszczyć i przyspieszać proces starzenia. W jaki sposób zadbać odpowiednio o ten niezwykle ważny narząd ciała? Jeżeli chcesz wiedzieć, to koniecznie czytaj dalej!

Odpowiednie nawodnienie to klucz do sukcesu

Organizm człowieka w znacznej mierze składa się z wody. Ludzka skóra, jako narząd o największej powierzchni, często pierwsza cierpi z powodu odwodnienia. Właściwa pielęgnacja skóry zaczyna się więc od zadbania o nawilżenie. Pamiętaj o piciu dużej ilości płynów i zatrzymaj wilgoć wewnątrz skóry, używając kremów z dodatkiem kwasu hialuronowego oraz dobrych olejków pielęgnacyjnych.

W zimne, mroźne dni, rozważ stosowanie kremów nawilżających na noc, na dzień zaś, wybieraj kremy tłuste, które pomogą wytworzyć barierę ochronną na powierzchni skóry. Nie zapominaj również, że właściwa pielęgnacja skóry wymaga systematyczności! Nawet najlepszy krem nie sprawdzi się, jeżeli nie będziesz go stosować regularnie. Stworzenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej nie musi oznaczać całych godzin spędzonych w łazience!

Unikaj tego, co szkodzi najbardziej

Promieniowanie UV jest odpowiedzialne za przyspieszenie procesu starzenia skóry. Każdego dnia, przed wyjściem na zewnątrz, nakładaj krem z filtrem, szczególnie podczas upalnego lata. Pamiętaj o tym, żeby dopasować poziom ochrony filtra do czasu spędzanego na słońcu oraz do swojego typu skóry. Im jest jaśniejsza, tym większej ochrony potrzebuje.

Przemyślana pielęgnacja skóry zaczyna się od wykluczenia tego, co szkodzi jej najbardziej, dlatego, jeżeli masz w zwyczaju palenie papierosów, to rozważ zmianę tego nawyku. Palenie wysusza i degraduje skórę, szczególnie w okolicach ust, przyczynia się do powstawania zmarszczek i niedotlenienia. Jeżeli palisz, to pamiętaj o tym, żeby dotlenić i uelastycznić skórę, korzystając z regeneracyjnego działania preparatów z witaminą A i C (palenie zaburza wchłanianie tych witamin).

Odpowiednia pielęgnacja skóry polega na połączeniu racjonalnego żywienia i nawodnienia z zapewnieniem bariery ochronnej dopasowanej do pory roku i indywidualnych potrzeb. Wybór dobrego kremu np. firmy Ducray, pomoże Ci utrzymać nawilżenie nawet suchej skóry, ale nie zapominaj o tym, że ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to podstawa, bez której bardzo trudno będzie Ci uzyskać zadowalające rezultaty.

Dodaj komentarz