Mechaniczne usuwanie włosów w strefie bikini czy depilacja laserowa?

Jeszcze kilkanaście lat temu do najpopularniejszych metod usuwania owłosienia zaliczały się wyłącznie metody opierające się na wyrywaniu lub przycinaniu włosów. Dzisiaj do dyspozycji mamy również inne rozwiązanie. Depilacja laserowa bikini Łódź to zabieg, dzięki któremu możesz na stałe wyeliminować konieczność depilacji strefy bikini. Która z dostępnych obecnie metod jest najlepsza?

Mechaniczne usuwanie włosów w strefie bikini czy depilacja laserowa?

Maszynki do golenia, golarki, depilatory, woski, pasty cukrowe… Jeszcze do niedawna były to najczęściej wykorzystywane akcesoria do usuwania owłosienia w różnych strefach ciała. Dzisiaj jednak całkowicie się to zmienia. Coraz większą popularność zdobywa bowiem depilacja laserowa, która może sprawić, że wszystkie wymienione narzędzia odejdą już do lamusa. I nie chodzi o to, że jest ona łatwiejsza i wygodniejsza – najważniejszą jej zaletą jest fakt, że w ten sposób możemy usunąć włosy na stałe! Wszystkie wymienione metody mają jednak swoje wady i zalety. Opowiemy o nich w poniższym artykule. 

Wyrywanie i golenie włosów w strefie bikini – wady i zalety

Mechaniczne metody usuwania włosów dzielą się tak naprawdę na dwa rodzaje. Pierwszy z nich polega na ścinaniu niechcianych włosków. W tym celu używamy maszynki lub golarki. Podstawową wadą takiego rozwiązania jest fakt, że odrastające włoski możemy poczuć nawet już następnego dnia, dlatego czynność golenia trzeba regularnie powtarzać.

Drugi rodzaj to wyrywanie włosów. Pod tym względem mamy do wyboru kilka możliwych metod, a do najpopularniejszych należy użycie depilatora, wosku lub pasty cukrowej. W tym przypadku włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach, jednak w dalszym ciągu nie możemy wyeliminować ich tym sposobem na stałe. Co więcej, wyrywanie włosów może wiązać się z dużym bólem, w szczególności w wrażliwych okolicach bikini.

Rewolucyjna depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini zdecydowanie wygrywa pod względem skuteczności z wymienionymi wcześniej mechanicznymi metodami usuwania owłosienia. Dzięki niej możemy bowiem już na stałe pozbyć się włosów w strefie bikini. Może wydawać się ona droga, jednak w porównaniu do ilości zaoszczędzonego czasu w przyszłości naprawdę nie jest to dużym wydatkiem. Aby usunąć włosy na stałe, musimy wykonać przynajmniej kilka zabiegów. Powinny być one jednak oddzielone w czasie o kilka tygodni, co oznacza, że nie musimy płacić jednorazowo za całą serię zabiegów. Dzięki nowoczesnym technologiom chłodzenia, depilacja laserowa nie jest również bolesna. Wybierając właściwy laser, usuniemy zarówno ciemne, jak i jasne włosy, dlatego każdy będzie zadowolony z osiągniętych rezultatów. 

 

Dodaj komentarz