Lipoliza ultradźwiękowa – poznaj jej zalety

Marzysz o idealnej sylwetce? Odchudzasz się, ale niektóre partie ciała jakby w ogóle nie reagowały? Niestety taka sytuacja może się przytrafić. Nie oznacza to jednak, że nie ma alternatywnych rozwiązań. Nowoczesna medycyna estetyczna daje dostęp do nieinwazyjnych zabiegów, którymi możesz w prosty sposób wymodelować sylwetkę. Jednym z nich jest lipoliza ultradźwiękowa – zabieg, który zastępuje chirurgiczne odsysanie tłuszczu. Zobacz, na czym polega lipoliza ultradźwiękowa i jakie przynosi efekty. 

Lipoliza ultradźwiękowa – na czym polega? 

Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg, który rozbija komórki tłuszczowe. Te następnie usuwane są z organizmu. W efekcie zmniejsza się nasz obwód i pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto przy tym wiedzieć, że lipoliza jest zabiegiem miejscowym. Oznacza to, że możemy wykonywać ją na różne partie ciała, na przykład te najbardziej oporne na chudnięcie. Nierzadko są to wewnętrzne partie ud, ramiona, a także dolna część brzucha i łydki. 

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej to skuteczna metoda na trwałe pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej. Przy pomocy specjalnego urządzenia wywoływany jest stan zapalny w tkance tłuszczowej. W efekcie dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych i ich wydalenia przez organizm. Obwód się zmniejsza, a skóra staje się bardziej napięta. Jakich jeszcze efektów możemy spodziewać się po lipolizie ultradźwiękowej? 

Jakie efekty daje lipoliza ultradźwiękowa? 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że lipoliza ultradźwiękowa nie jest alternatywą dla ćwiczeń i zdrowego trybu życia, ale tylko uzupełnieniem. Jeśli więc w sposób mechaniczny pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale dalej będziemy się źle odżywiać, to niestety zabieg nie uchroni nas przed ponownym przytyciem. Jeśli więc zależy Ci na trwałych efektach lipolizy ultradźwiękowej, to musisz także zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o wprowadzenie aktywności fizycznej. 

Po połączeniu tych trzech czynników możesz spodziewać się spektakularnych efektów. Lipoliza ultradźwiękowa pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z uporczywych miejsc. Zabieg dodatkowo wygładza skórę i ją ujędrnia. Po skończonym zabiegu możemy spodziewać się już pierwszych efektów. Jednak najlepsze rezultaty zaobserwujemy po 2-3 miesiącach, kiedy nasza skóra w pełni się zregeneruje. Co ważne, zabieg lipolizy ultradźwiękowej jest bezbolesny i nieinwazyjny. Do ciała przystawiana jest głowica, która emituje ultradźwięki. Te docierają w głąb skóry i rozbijają komórki tłuszczowe.   

Dodaj komentarz