Pomorze Środkowe – niezapomniany urlop.

Pomorze Środkowe – niezapomniany urlop.

Pomorze Środkowe – niezapomniany urlop

Bez względu na porę roku zawsze warto wybrać się na urlop nad Morze Bałtyckie. Szczególnie Pomorze Środkowe nadal urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem oraz dziewiczym krajobrazem. Plaże w okolicach Jarosławca są chętnie odwiedzane nie tylko latem przez grono wielbicieli dzikich plaż.

Wybrzeże klifowe w okolicach Jarosławca

Ustronne piękne klifowe wybrzeże w tych okolicach nabrało niebywałego rozgłosu na skalę międzynarodową. A to za sprawą przede wszystkim sił natury. Na przestrzeni ostatnich dekad wzburzone morze usilnie zabierało plażę. W wyniku powstałego zagrożenia obsunięcia się klifu oraz bezpośredniego niebezpieczeństwa dla mieszkańców rozpoczęto innowacyjne prace przy wzmocnieniu i zabezpieczeniu wybrzeża. Powstała piękna sztuczna plaża, którą potocznie nazwano Polskim Dubajem. Utworzona została z kamieni pozyskiwanych z fiordów skandynawskich oraz piasku z dna morza. Pozwoliło to na przywrócenie życia naturze. Aktywna forma wypoczynku zyskuje coraz większe grono zwolenników. W trakcie letnich, jak i zimowych spacerów turyści mogą podziwiać dziewicze łono natury wybrzeża. Specyficzny mikroklimat wpływa na poprawę kondycji fizycznej, tym samym na lepsze samopoczucie. Bez względu na panującą aurę nad morzem warto skorzystać z darów natury i zaczerpnąć dawkę jodu.

Baza noclegowa

Rozwijająca się infrastruktura na Pomorzu Środkowym pozwala na spędzenie urlopu zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Nowoczesna hotele oraz pensjonaty o bardzo wysokim standardzie spełniają wszelkie wymogi, aby zadowolić swoich gości. Dla osób ceniących spokój oraz błogą ciszę agroturystyka oferuje nieco spokojniejsze, lecz równie interesujące pobyty o każdej porze roku. Szczególnie jest to polecana forma wypoczynku dla rodzin z dziećmi. W takich miejscach można skorzystać z:

  • placu zabaw,
  • grilla,
  • nauki jazdy konnej.

Agroturystykę prowadzą przede wszystkim rybacy, którzy proponują wspaniałe wyprawy wędkarskie. Dla osób z wielkich aglomeracji jest to fantastyczna forma wypoczynku. Możliwość własnoręcznego złowienia ryby oraz jej przyrządzenia daje podwójną frajdę.

Historyczne ciekawostki nie tylko dla dzieci i młodzieży

Rodziny z dziećmi w wieku szkolnym na Pomorzu Środkowym znajdą wiele ciekawych atrakcji. Jest to region nieodkryty archeologicznie. Mimo wszystko ślady dawnej przeszłości są nadzwyczajnie interesujące. W zamku Książąt Pomorskich w Darłowie można zapoznać się odległą historią sięgająca nawet epoki Wikingów. W Jarosławcu znajduje się Muzeum Bursztynu przedstawiające historię powstawania bursztynu bałtyckiego oraz przepiękne inkluzje organiczne. Z kolei w pobliskich miejscowościach powstały prywatne muzea o tematyce rybołówstwa morskiego oraz związanego z tym życia osadników na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz