Podróże – pasja i praca w jednym

Podróże – pasja i praca w jednym

 

 

Podróżowanie po świecie to marzenie niejednej osoby. Niestety, niejednokrotnie ograniczają nas możliwości finansowe, oraz ilość dni urlopowych. A co gdyby móc podróżować w najrozmaitsze miejsca na świecie, nie martwiąc się o nieobecność w pracy i jeszcze na tym zarabiać?

Jak zarobić na podróży?

 W wielu zawodach istnieją możliwości odbywania podróży służbowych, czy wyjazdów szkoleniowych. Skupmy się jednak na zawodach w których podróże stanowią nieodłączną część codzienności w pracy.

  • reporter/dziennikarz
  • animator czasu wolnego
  • pilot
  • stewardesa
  • załoga statku
  • badacze/archeolodzy

To tylko kilka profesji, w których odwiedzanie różnych części świata jest powiązane z wykonywaniem obowiązków służbowych. Niektóre z nich wiążą się z bezpośrednią obsługą ludzi, inne skupiają się na zadaniach technicznych i obsłudze pośredniej. Mimo, że w niektórych zawodach  tego typu wymagane jest wykształcenie wyższe, znajdzie się zajęcie również dla osób które ukończyły tylko szkole średnią. Różnorodność specyfiki, wymagań i warunków pracy jest szeroka. Dzięki temu, możliwość podróżowania, a przy okazji zarabiania na tym, często niemałych pieniędzy, jest dostępna dla dużej grupy zainteresowanych.

Korzyści z pracy w której podróżujemy.

 Dla osób, które podejmują się zajęcia w którym podróże są niezbędne, często najważniejszy jest właśnie ten aspekt. Możliwość zwiedzania świata, poznania innych kultur i przeżyć z tym związanych zachęcają do podjęcia właśnie takiej profesji. Warto wspomnieć, że w tym wypadku nie musimy martwić się o ilość dni urlopu, czy o to, że nasza firma splajtuje podczas naszej nieobecności. Staje się to dla nas zajęciem służbowym, a fakt czasu dzięki któremu możemy zapoznać się z danym miejscem jest częścią naszej pracy. Dodatkowym atutem jest również to, że takie zawody często są wyjątkowo dobrze płatne.

Jak zacząć?

Dróg do rozpoczną ścieżki zawodowej, która pozwoli Ci na życie pełne podróży, jest kilka. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, jest to szeroki wybór zawodów. Skupmy się na tych, które pozwolą podjąć się takiego zajęcia bez poświęcenia wielu lat na edukacje w tym kierunku.

Stewardesa

aby nią zostać nie ma obowiązku ukończenia uczelni wyższej. Wymagany jest jednak wysoki poziom umiejętności w posługiwaniu się językiem obcym. Należy również pozytywnie przejść rekrutacje, oraz otrzymać dobry wynik z testów wiedzy.

Animator czasu wolnego

W tym przypadku najczęściej wystarczy odbyć kurs w dedykowanym biurze podróży. Znajomość języków obcych będzie tu dodatkowym atutem.

Reporter

Miłe widziany w tym wypadku jest dyplom ukończenia uczelni wyższej. Nie jest to jednak konieczność. Co prawda droga do tego, aby zostać reporterem podróżniczym bez studiów jest długa i trudna. Nie jest to jednak niemożliwe.

Nie są to oczywiście jedyne dostępne drogi rozwoju.

 

Podróże niesamowicie rozwijają. Pozwalają na poznanie innych kultur i zwiedzenie niezwykłych miejsc. Praca w ten sposób będzie dawała uczucie spełnienia wszystkim tym, których odwiecznym marzeniem są podróże.

Dodaj komentarz