Gdzie pojechać na urlop w styczniu?

Gdzie pojechać na urlop w styczniu?

Coraz większą popularnością cieszą się urlopy podczas zimowych miesięcy. Nie bez powodu jest to dobry pomysł. Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią niskich temperatur i pragną zaznać odrobiny słońca. Inną ważną kwestią jest cena. Wybieranie typowo turystycznych kierunków poza sezonem pozwoli na zmniejszenie kosztu wyjazdu. 

Gdzie na urlop w styczniu? 

Bardzo często wydaje się, że urlop w Europie podczas zimy nie jest dobrym pomysłem. Wręcz przeciwnie. Istnieje wiele miejsc, do których warto się wybrać, jednocześnie nie spędzając długich godzin w podróży. Jednak dla osób dysponujących dłuższym urlopem, kraje poza Europą będą również trafnym wyborem. Jakie zatem kraje warto wziąć pod uwagę w Europie, a jakie pozą nią? 

Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie 

Wyspy Kanaryjskie w styczniu są świetną destynacją. Przede wszystkim lot z Polski nie jest zbyt długi. Wiele biur podróży organizuje wycieczki, ale bez problemu można samodzielnie wyszukać lot i nocleg, co z pewnością zredukuje koszty. Jedną z najbardziej polecanych Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa, zwłaszcza południowa jej część. W styczniu jest tam ciepło, słonecznie i nie jest tak wietrznie jak na północnej części. To miejsce idealne na plażowanie, ale także na uprawianie wielu sportów wodnych, na przykład surfingowanie. Inną ciekawą propozycją jest Lanzarote. To nieduża wyspa, którą zwiedzić można w kilka dni. Często wybierana jest przez miłośników wycieczek rowerowych. To bardzo popularny sposób na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc we własnym tempie. Również dobrym wyborem będzie Fuerteventura. 

Portugalia – Madera 

Madera to nieduża wyspa, która zachwyca naturą, pięknymi widokami, niespotykaną roślinnością i pysznym, portugalskim jedzeniem. Nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, gdyż temperatury zazwyczaj oscylują w okolicach 20-23ºC. Jest to zatem odpowiedni kierunek dla wszystkich, którzy nie przepadają za upałem. Czas na wyspie może być okazją do odwiedzenia wielu ciekawych miejsc w spokojnym, cichym otoczeniu. 

Egipt 

Egipt jest jednym z najlepszych rozwiązań, kiedy wycieczka ma być atrakcyjna cenowo. Z tego względu jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na urlop zimą. Doskonała pogoda, zachwycający kolor wody, możliwość nurkowania i zobaczenia świata podwodnego z bliska to tylko nieliczne powody, dla których warto zdecydować się na Egipt. Kraj oferuje znacznie więcej atrakcji, na przykład wycieczki, podczas których zobaczyć można starożytne budowle czy piramidy. 

Zarówno w Europie, jak i poza nią istnieje wiele ciekawych miejsc na spędzenie urlopu w styczniu. Wszystkie wymienione destynacje zapewnią słoneczną pogodę i wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym odpoczynek będzie zapamiętany na długo. 

 

Dodaj komentarz