Gdzie najtaniej na wakacje?

Gdzie najtaniej na wakacje?

Wakacje to czas, gdzie czekamy na beztroski wypoczynek i wybieramy takie lokalizacje, które nam najbardziej odpowiadają. Liczymy, że naładujemy swoje baterie i wrócimy pełni wigory do pracy czy nauki. Istotną kwestią przy wypoczynku jest to, jakim dysponujemy budżetem. Postanowiliśmy jednak przybliżyć dla was najtańsze opcje na wypoczynek.

Wyjazd na wakacje po sezonie

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazdy wakacyjne po sezonie. Jest to pewne utrudnienie szczególnie wtedy, gdy ma się już rodzinę i dzieci, a przecież dzieciaki kochają wyjazdy, bo od września rozpoczynają naukę, więc wyrywanie ich na początku roku szkolnego będzie tragicznym pomysłem. Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie najtaniej na wakacje można pojechać po sezonie, jednak trzeba zaznaczyć, że ceny na miejscu są też niższe, więc mamy do czynienia z dodatkowymi oszczędnościami. Nie można nie wspomnieć o tym, że wtedy jest mniej ludzi i można mieć więcej spokoju, bo choć na wakacjach można zaszaleć, to jednak trudno o odpoczynek, gdy wszyscy dookoła krzyczą i wariują.

Wrzesień jest czasem, gdzie jest mniej turystów, jest mniejszy ruch, chociaż trzeba powiedzieć, że jest też gorsza pogoda. Dlatego też jeżeli chcemy jechać za granicę, to ta opcja może być świetna, a z kolei w Polsce lepiej wybierać wrzesień, gdy niekoniecznie zwracamy uwagę na pogodę i chcemy uniknąć upałów. Pamiętajmy, że morze czy góry są równie piękne w tym okresie, a kryterium finansowe jest dość istotne przy wyjeździe. Szukając zagranicznych wojaży, jednym z najtańszych kierunków jest Turcja, która i tak we wrześniu zapewnia piękną pogodę. Równie ważne jest to, czy chcemy cały wyjazd na wakacje dopiąć na własną rękę, czy też chcemy skorzystać z pomocy biura podróży, co będzie wymagało od nas większych środków finansowych.

Polska czy zagranica? Co wybrać?

To dość ważne w kontekście finansowym, bo mówiąc o wyjazdach zagranicznych, należy mieć zazwyczaj większe środki i mieć wyjazd lepiej poukładany pod kątem logistycznym. Okazuje się jednak, że takie lokalizacje jak wyżej wymieniona Turcja oferują dobre ceny. Istotnym jest to, jak długi ma być to wypoczynek, ponieważ jeżeli ma być to weekend, 3-5 dni, to najlepiej wybrać Polskę, a wyjazd zagraniczny brać pod uwagę tylko wtedy, jeżeli ma być wypad przynajmniej na tydzień.

Na pewno niektóre koszty można ograniczyć, chociażby gotując w domu, oszczędzając na pamiątkach, czy szukać tanich połączeń komunikacyjnych. Zagranica jest dla nas czymś nowym, to zderzenie z inną kulturą, więc decydując się na Turcję, trzeba liczyć się z wydatkiem mniej więcej ok. 1000-1200 zł/os. w wersji All Inclusive, więc jest to doskonała oferta. Trudno o takie koszty w Polsce, więc rozważając wyjazd zagraniczny, jest to zdecydowanie najlepsze miejsce, a Riwiera Turecka jest przepiękna.

 

Dodaj komentarz