Jak modnie wyglądać w ciąży?

Jak modnie wyglądać w ciąży?

Od kilku dni szukasz odpowiedzi na tytułowe pytanie, a więc jak modnie wyglądać w ciąży? Z przyjemnością odpowiemy na nie w poniższym artykule. Na wstępie odrobina historii. Kilkanaście lat temu większość kobiet w ciąży nie nosiła przylegających do ciała ubrań. Jeśli kobieta decydowała się na taki krok, spotykała się z licznymi zaskoczonymi spojrzeniami innych osób. Wówczas najczęściej były wybierane spodnie tzw. ogrodniczki. Dziś możliwości ubioru są ogromne. Nosić możemy zarówno obcisłe, jak i luźne tuniki oraz sukienki. 

Kilka rad dla tych Pań, które chcą być i modnie i wygodnie ubrane w ciąży

Po pierwsze. Spójrz na swoją sylwetkę krytycznym okiem. Jesteś pewna, że jesteś dobrze zbudowana? Jeśli Twoja figura jest bez zarzutu, wówczas możesz bez obaw wybierać spośród licznych dopasowanych strojów. Ze swobodniejszymi ubraniami powinny zaprzyjaźnić się Panie o pełniejszych kształtach.

Po drugie. Pamiętaj o tym, że nie musisz kupować ciążowych ubrań już na samym początku ciąży. Twój brzuszek zacznie być widoczny dopiero w czwartym bądź piątym miesiącu.

Po trzecie. Kupuj ubrania, które na metce mają, jak najbardziej naturalny skład. Np. 100% bawełna. Dlaczego? Dlatego, że Twoja skóra w czasie ciąży stanie bardziej wrażliwa, niż dotychczas. 

Po trzecie. Wybieraj ubrania miękkie w dotyku. Wygoda, to ona powinna stać się teraz dla Ciebie priorytetem.

Po czwarte. Przed zakupem każdej pary spodni i każdej spódnicy upewnij się, że posiada ona specjalny pas. Pas, który będziesz mogła bez trudu regulować. 

Po piąte. Nie bez znaczenia jest to, co nosisz pod ubraniami, a więc bielizna. Z całą pewnością na początku wystarczająca będzie ta, którą już posiadasz. Kiedy Twój brzuszek zacznie się zaokrąglać zapomnij o majtkach typu stringi czy figi. Kup bieliznę ciążową. Jest ona nie tylko niezwykle wygodna, ale także sprawia, że noszone przez Panie ubrania leżą znacznie lepiej. 

Po szóste. Rozejrzyj się za pasami ciążowe. W sprzedaży dostępne są pasy w każdym kolorze. Marzysz o błękitnym pasie ciążowym? Nic nie stoi na przeszkodzie abyś w krótkim czasie stała się jego posiadaczką. Interesuje Cię nadruk na pasie? Także nie będziesz miała problemu z jego zakupem. Dlaczego warto kupić pas ciążowy? Ponieważ, zadaniem ów pasa jest przysłonięcie ciążowego brzuszka. Od czasu do czasu każdej przyszłej mamie może zdarzyć się zakup zbyt krótkiej bluzeczki.

Krótkie podsumowanie 

Ubrania noszone przez kobiety w ciąży powinny nie tylko wpisywać się w trendy modowe, ale również być komfortowe i interesujące. Pamiętaj. W tym wyjątkowym czasie możesz być modna. Sklepów stacjonarnych, e – sklepów z ubraniami ciążowymi nie brakuje. Ubrania możesz kupować także za pośrednictwem aukcji internetowych. 

 

Dodaj komentarz