Jak dobierać kolory ubrań?

Jak dobierać kolory ubrań?

Odpowiednio dobrane ubrania pozwalają na ukrycie wszelkich mankamentów sylwetki, ale jednocześnie podkreślenie jej atutów. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie przywiązuje się do tego tematu, coraz większą uwagę. 

Jak dobierać kolory ubrań?

Decydując się na zakup nowych ubrań, wciąż wiele osób szuka promocji, zapominając o tym, jak duże znaczenie mają nie tylko fasony, rozmiary, ale także i kolory. Niezależnie od tego, co już posiada się w swojej garderobie, należy zastanowić się nad tym, jaki typ sylwetki się posiada, gdyż od tego w dużej mierze będzie zależało, na jakie fasony, można będzie się zdecydować. Dobranie właściwego rozmiaru, może optycznie wyszczuplić sylwetkę, ale także sprawić, że dana osoba będzie wyglądała na młodszą. Nie bez znaczenia są także kolory ubrań. Dużo osób uważa, że czerń optycznie wyszczupla, jednak i tutaj znaczenie ma zarówno fason, jak i rozmiar. 

Jak łączyć ze sobą kolory?

Łączenie kolorów jest pewnego rodzaju sztuką. Oczywiście jedną z najważniejszych wszelkich stylistek jest to,  aby kolory nie łączyły się w najszerszym miejscu. Oznacza to, że jeśli ktoś chciałby ukryć pełniejszy brzuch, czy biodra, to pod żadnym pozorem nie można decydować się na ubrania, które będą się łączyły właśnie w tym miejscu, gdyż jeszcze bardziej podkreślą. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie łączenie ze sobą podobnych barw, ponieważ w ten sposób łatwo można optycznie wyszczuplić sylwetkę. Jeśli jedno z ubrań ma wzór, to warto pamiętać, by pozostałe elementy stylizacji były gładkie. Ciekawym rozwiązaniem jest założenie przykładowo sukienki, na którą można narzucić marynarkę w kontrastowym kolorze. W ten sposób z łatwością uda się odwrócić wzrok od problematycznych miejsc. 

Jak łączyć kontrastowe kolory?

Dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie bieli z czernią, jednak warto pamiętać o tym, że zdarza się, że białe ubrania zwyczajnie farbują w trakcie noszenia. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie wcześniej jak się zachowują pod wpływem wilgoci, by nie było nieprzyjemnych niespodzianek. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie niebieskiego, zielonego, czy czerwonego z żółtym. Wiadomo, że szczególnie w okresie letnim tego typu opcje cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego jeśli tylko komuś poważniej nad tym zależy, by wprowadzić zmiany do swojego sposobu ubierania się, to oczywiście może rozpocząć zabawę. Najważniejsze, by dokładnie sprawdzić, jak w konkretnej stylizacji prezentuje się w lustrze, jak wygląda w danych kolorach i najważniejsze, by zadbać o to, by wybierać ubrania w swoim rozmiarze. Wbrew pozorom ma to kluczowe znaczenie jeśli chodzi o efekt, jaki można będzie uzyskać. Dlatego już dziś można zrobić przegląd szafy, by przekonać się, jak wiele możliwości jest w zasięgu rąk. 

Dodaj komentarz