Idealnie gładka skóra

Kto z nas nie marzy o idealnie gładkiej skórze jak u niemowlaka. O ile tuż po naszych narodzinach to naturalne. W późniejszych latach musimy sami o to zadbać. Z tego powodu, że idealnie gładka skóra jest pożądana przede wszystkim przez wszystkie panie, na rynku kosmetycznym mamy wiele produktów, które ułatwią nam to zadanie.

Oczyszczanie

Nasza walka o idealnie gładką skórę zaczyna się już pod prysznicem czy podczas kąpieli. Codzienne oczyszczenie ciała za pomocą podstawowych kosmetyków takich jak mydła i żele pod prysznic perfumesco.pl to konieczność i pierwszy etap do osiągnięcia idealnie gładkiej skóry.

Peeling do ciała

Po dokładnym oczyszczeniu musimy sięgnąć po coś jeszcze. Mianowicie chodzi o różnego rodzaju złuszczające peelingi do ciała, które pomogą się nam pozbyć martwego naskórka. To jednak nie jedyna ich zaleta. Peelingi do ciała pobudzają również naszą skórę i krążenie, a tym samym przyspieszają proces jej regeneracji. W całym procesie istotne jest to aby nie pomijać żadnego etapu. Dlatego peeling powinniśmy robić tuż po kąpieli. Najlepsze efekty osiągniemy kiedy stosujemy go na dokładnie osuszone ciało. Peelingi mechaniczne mają wtedy dużo większe tarcie, a co za tym idzie skuteczniejsze działanie. Kolistymi ruchami należy masować nimi całe ciało. Aby ułatwić, a jednocześnie trochę przyspieszyć zabieg możemy wspomóc się specjalną rękawicą do peelingu.

Golenie

Idealnie gładka skóra to nie tylko konieczność pozbycia się martwej skóry ale także golenie. Możemy wybrać jednorazowe maszynki do golenia, golarki elektryczne, plastry, wosk czy kremy do depilacji. Zwłaszcza kiedy wybieramy metodę, która usuwa włoski wraz z cebulkami musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację po zabiegu.

Płyn po goleniu

Naturalną rzeczą jest także fakt, że po goleniu nasze ciało potrzebuje szczególnego traktowania i odpowiednich środków, które ukoją podrażnioną skórę. Taką ulgę da nam specjalny płyn po goleniu, który także nawilży oraz skutecznie walczy z wrastającymi włoskami. Naturalne składniki złagodzą ewentualne zaczerwienienia i swędzenie. Stosujemy go bezpośrednio po goleniu. Specjalna formuła gwarantuje także, że jest to zabieg przyjemny i chłodzący. Nie ma więc obaw o nieprzyjemne szczypanie.

Krem po goleniu

Ma na celu dokładnie to samo co wyżej opisany płyn do golenia. Ma za zadanie ukoić podrażnioną po goleniu skórę oraz zapobiec wrastaniu włosków. Również należy zastosować go bezpośrednio po goleniu oraz przez kolejne dni aby nasze ciało przez cały czas było odpowiednio nawilżone.

Balsam do ciała

Jeśli nie mamy problemu z wrastającymi włoskami i podrażnieniami do swojej pielęgnacji spokojnie możemy wybrać balsam, krem lub mleczko do ciała. Warto wybierać te, które nie są mocno perfumowane gdyż nie podrażniają one skóry.

Olejki do ciała

Dodatkowo aby nasza skóra była idealnie gładka warto stosować olejki do ciała. Zapewniają one znacznie głębsze nawilżenie aniżeli balsamy. Mogą więc być stosowane łącznie z balsamem bądź jako zamiennik.

Dodaj komentarz