Zdrowe i smaczne diety warzywne i owocowe

Chyba jest niewiele kobiet, które w swoim życiu nie stosowałyby jakiejś diety. Media kreują określony wizerunek kobiety, młodej, pięknej i oczywiście szczupłej, dlatego tak wiele z nas decyduje się na zrzucenie kilku kilogramów.

Dobrze jest, jeśli uda się ten efekt utrzymać, to znaczy schudnąć i nie martwic się tak wszechobecnym efektem jo-jo. Niestety, wiele kobiet tuż po zakończeniu swojej kuracji zaniecha jedzenia niskokalorycznych produktów, sądząc, że skoro udało się schudnąć, nie trzeba robić nic więcej. Otóż nie! Jest to bardzo błędne przekonanie. Po powrocie do starych, niekorzystnych nawyków żywieniowych organizm błyskawicznie „odrabia” straty. Ostatecznie wychodzi się na tym gorzej niż bez diety. Przede wszystkim należy podejść do diety z głową, zadbać, aby była dobrze zbilansowana.

Zdrowa dieta może być gwarancją sukcesu. Po pierwsze należy zapoznać się z tabelą kalorii i mieć orientację, ile kalorii mają poszczególne produkty. Następnie trzeba tak dobrać odpowiednie składniki, aby niczego nie zabrakło. Wszelkie proporcje danych składników muszą być zbilansowane, na przykład w diecie powinno znajdować się zdecydowanie więcej warzyw, produktów z błonnikiem niż tłuszczu. W celu dobrania dla siebie najlepszej diety, możemy udać się do dietetyka, który z pewnością poleci nam najlepszą dla nas. Może to być dieta białkowa czy dieta 1000 kcal. Ta druga polega na tym, że dziennie spożywamy pokarmy o ilości kalorii nie przekraczającej tysiąca.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste, gdyż choćby tabliczka czekolady ma ich około pięciuset, a ilu z nas zdarzało się zasiąść przed telewizorem i „pocieszać się” w ten sposób? W stosowaniu diety ważna jest przede wszystkim silna wola, aby nie skusić się w nagrodę na batonika. Każde, nawet najmniejsze złamanie silnej woli, może mieć opłakane skutki. Nie będziemy już sobie niczego odmawiać i tak z diety nie będzie żadnych korzyści. Wytrwałość to wytrwałość. Ponadto, nie ma co wierzyć w tak popularne diety cud.

Może i schudniemy po nich kilka kilogramów, ale w głównej mierze będzie to utrata z organizmu wody i różnych innych substancji a nie zalegających choćby w biodrach kilogramów. Dopiero po kilku miesiącach stosowania regularnej diety możemy mówić o spalaniu zbędnych kalorii. Optymalne tempo chudnięcia wynosi około 2 kilogramy na miesiąc, czyli to wcale nie jest dużo. Wiele z nas spodziewa się natychmiastowych rezultatów, więc może się rozczarować tak nikłym ubytkiem wagi i w rezultacie zrezygnować z diety. Podczas stosowania diet nie należy zapominać oczywiście o wysiłku fizycznym, który doskonale wpłynie na utratę kilogramów. Nie muszą być to wyczerpujące i długotrwałe treningi, ważne, aby ćwiczyć regularnie. Można zacząć od spacerów, joggingu, jazdy na rowerze czy pływania. Wybierzmy to, co nam najbardziej odpowiada, aby czerpać radość ze sportu, a nie tylko się do niego przymuszać. Ponadto poprawi się nam kondycja, nawet zwykłe wchodzenie po schodach nie będzie zbytnio męczące.

Często osoby na diecie sięgają po najróżniejsze suplementy diety czy środki wspomagające odchudzanie. Mogą to być herbatki przeczyszczające, które wpływając na jelita, pomagają się wypróżniać i zachować stałą perystaltykę jelit. Na rynku są także dostępne preparaty z błonnikiem, które po zażyciu pęcznieją w żołądku, niejako go oszukując. Nie czujemy wtedy głodu, a uczucie sytości pojawia się krótko po rozpoczęciu jedzenia. Dla osób nie mogących sobie poradzić z apetytem na słodycze pomocne mogą okazać się tabletki zawierające chrom. Pierwiastek ten skutecznie łagodzi nadmierną ochotę na słodkie przekąski.