Najlepsze pomysły na firmową imprezę w stylu Halloween.

Najlepsze pomysły na firmową imprezę w stylu Halloween.

Impreza firmowa to zawsze dobry pomysł i projekt, w którym wygrywają wszyscy. Co więcej, eventy tematyczne zawsze cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich unikatowość. Wielkimi krokami zbliża się Halloween, czyli idealna okazja do zaproszenia naszej kadry do przebrania się, przeniesienia się na jeden wieczór w inną rzeczywistość i szampańskiej zabawy. Dlaczego i jak warto organizować przedsięwzięcia tego typu? O czym należy pamiętać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzielamy poniżej.

Pamiętajmy o „imprezowej triadzie”

W prostych słowach, chodzi tu o klimat, muzykę i jedzenie. To pierwsze zapewniamy przez dostosowanie naszego wnętrza, kostiumów i dekoracji do motywu przewodniego imprezy. Naturalnym jest, że w większości przypadków, impreza firmowa w klimacie Halloween oznacza dynie, lampiony, pajęczyny, czaszki i wszelkiego rodzaju upiorne ozdoby mające wprowadzić nas w ten klimat grozy i horroru (choć w dalszej części artykułu udowodnimy, że to nie jest jedyna możliwość).

Niezależnie od klimatu imprezy, muzyka prezentowana gościom podczas eventu musi być taneczna. Z całą pewnością sala będzie mieć miejsce do pląsów i tanecznego szaleństwa, więc nuty płynące z głośników muszą do tego zachęcać. Nie zapominajmy o kultowych utworach dla danego motywu przewodniego, ale nawet o tych najbardziej przaśnych, ale rozpoznawalnych przebojach.

Jeśli o jedzenie chodzi, powinniśmy zaserwować co najmniej jeden ciepły posiłek. Oprócz tego, do dyspozycji gości (przez całą imprezę) powinien być szwedzki stół lub podobnie zorganizowane przystawki i przekąski. Należy tu pamiętać o preferencjach chociażby wegan czy wegetarian lub osób niespożywających glutenu.

Czy takie imprezy są konieczne?

Dla krótkowzrocznych firm taka impreza to po prostu koszt. Dla organizacji nastawionych na pracowników i dobre wyniki – to bardzo istotna inwestycja. Halloween jest oczywiście genialnym przyczynkiem do imprezy integracyjnej, ale każdy event tematyczny prowokuje dobrą zabawę  a także zacieśnia relacje między członkami działów, zespołów i departamentów. Podmioty, które mają w swoich kalendarzach tego rodzaju wydarzenia, zazwyczaj nie mają problemów z zatrzymaniem pracowników u siebie na dłuższy czas, a wyniki osiągają dużo mniejszym kosztem i nakładem dzięki wypracowanej w ten sposób sprawnej komunikacji międzyludzkiej.

Pomysł numer jeden. El Dia de los Muertos

Czyż nie byłoby niesamowicie ekscytująco obchodzić Halloween w duchu meksykańskiego Dnia Zmarłych? Zorganizujmy kolorową i pełną życia imprezę, inspirowaną tradycjami El Dia de los Muertos. Udekorujmy salę kolorowymi kwiatami, czaszkami z cukru i światłem świec. Zachęćmy gości do malowania twarzy w stylu sugar skull i serwujmy tradycyjne meksykańskie potrawy i napoje, a także przygotujmy muzykę latynoską na parkiecie. Sala udekorowana w tak kolorowym stylu, nauka tańców latynoskich czy zabawne układanie wieży z nachosów to aktywności, które zachęcą do wspólnej zabawy i pozwolą zrelaksować się i zapomnieć o szarej codzienności.

Pomysł numer dwa. Alicja w Krainie Czarów

Przenieśmy się w świat Alicji w Krainie Czarów, gdzie rzeczywistość miesza się z marzeniami i absolutnym surrealizmem. Przygotujmy dekoracje inspirowane klasyczną baśnią, z wielką zegarową twarzą, olbrzymimi kartami i pułapkami. Zachęćmy gości do ubierania się w postacie z tej baśni, takie jak Alicja, Szalony Kapelusznik czy Kot z Cheshire. Zorganizujmy konkurs na najsmaczniejszą czarodziejską miksturę, by potem podziwiać mistrzów w molekularnym pokazie barmańskim. Surrealistyczny świat, upstrzone dekoracje i fantastyczny pokaz magii i iluzji to prawdziwa gratka dla uczestników tak niezwykłego wydarzenia.

Thriller Night Party

Przenieśmy się w świat Michaela Jacksona i jego legendarnego teledysku “Thriller”. To impreza idealna dla miłośników muzyki i tańca. Stwórzmy atmosferę strachu i tajemnicy, używając dekoracji w stylu horroru, grobowców i duchów. Zorganizujmy pokaz tańca z “Thrillera” i zachęćmy gości do wspólnego odtańczenia układu z legendarnego teledysku. Nie zapomnijcie przebrać się za wszelkiego rodzaju strzygi i straszydła! O północy do wspólnej zabawy zaprosi nas sam gwiazdor muzyki pop, Micheal Jackson! Konkurs na najstraszniejszy uśmiech, wspólny taniec z gwiazdą światowego formatu, a wszystko to okraszone atmosferą horroru i grozy!

Dodaj komentarz