Kilka powodów aby przestać się zamartwiać

Powód pierwszy – Masz misję do wykonania.

Nie jesteś na tym świecie tylko po to, by być. Masz cel, coś wyjątkowego do zaoferowania innym. Cały świat i ludzie czekają, aż pokażesz to coś, co czyni Ciebie jedynym w swoim rodzaju. Twoje marzenia, pomysły i cele czekają na Twój ruch. Nikt nie wie, co będzie jutro, ale jednego możemy być pewni, tego co dzieje się tu i teraz. Weź życie w swoje ręce i zacznij działać. Pamiętaj! Lepiej umrzeć próbując, niż nie spróbować nigdy.

Powód drugi – Zasoby, których potrzebujesz, masz już w sobie.

Spójrz na to, co masz w swoich rękach. Przez co przeszedłeś? Kogo poznałeś? Jakich życiowych lekcji się nauczyłeś? Co płonie w Twoim sercu? Jesteś wykwalifikowanym, doświadczonym i utalentowanym człowiekiem w jakieś określonej dziedzinie. Przeszedłeś przez zbyt wiele i zbyt poświeciłeś, by zatrzymać się na drodze swojego życia. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że czas nie stoi czekając, aż będziesz w odpowiednim nastroju lub stanie umysłu. Im dłużej czekasz, tym mniejsze są szanse, że zaczniesz działać. Zasługujesz, by czuć się dobrze, patrząc na to, co osiągnąłeś i osiągasz. Pomyśl, co jeszcze możesz osiągnąć.

Powód trzeci – Jesteś żyjącym, energicznym, kreatywnym i pełnym zapału człowiekiem.

Moment, w którym znajdujesz się obecnie, może już nigdy się nie powtórzyć. Teraz jest czas, gdy jesteś zmotywowany i pełny energii. Możesz widzieć, słyszeć, myśleć, czytać, mówić, chodzić – Ty żyjesz! Masz wszelkie prawa, by czuć się dobrze w swoim życiu. Możesz tworzyć nowe i świeże pomysły. Poczuj ekscytację do czegoś i kuj żelazo, póki gorące. Żyj pełnią swojego życia tu i teraz… ponieważ możesz!

Powód czwarty – Możliwości są wszędzie i czekają tylko, by je odkryć.

Jest tak wiele możliwości, które czekają tylko, by zostać odkrytymi przez kogoś, kto podejmie ryzyko i zrobi to, co trzeba. Tym kimś jesteś Ty. Nie ma czasu, by użalać się nad swoim życiem. Dziś nadszedł czas, by przejść na wyższy poziom. Wykonaj ten telefon, zacznij ten biznes, zapisz się na te zajęcia, wybacz tej osobie, pomóż potrzebującym, podążaj za tym celem, spłać ten dług, podejmij to ryzyko, wyjedz w tą podróż, pokochaj ponownie, uwierz ponownie! Czas na zmiany, ruszaj przed siebie z umysłem pełnym wiary.

Powód piąty – Możesz zdecydować by być lepszym każdego dnia.

Możesz poszukać nowej pracy, zarobić więcej pieniędzy, zdrowiej się odżywiać, zyskać szacunek, zmniejszyć stres, zwiększyć szczęście, znaleźć lepszy związek, przestać tolerować rzeczy które Ci szkodzą. Twoim największym obowiązkiem jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie. Daj sobie szanse, by osiągnąć swoje cele. Dokonuj właściwych decyzji i wyborów. Zrób pierwszy krok i dokonaj wszystkiego, co możliwe, by osiągnąć sukces.

Już teraz możesz poczuć się dobrze. Tak, to możliwe, lecz wpierw musisz odnaleźć silnie motywujący cel… swoje życie.