Sklep BHP – wybór asortymentu, który zapewnia ochronę pracownika

Zapewnienie bezpiecznych i wygodnych warunków do pracy dla każdego pracownika to ważny obowiązek pracodawcy. Kodeks pracy nie pozostawia nam żadnych wątpliwości. Jeżeli istnieje minimalne ryzyko zabrudzenia bądź uszkodzenia prywatnej odzieży pracownika – to naszym obowiązkiem jest zapewnienie mu odpowiedniego stroju. Nikogo nie powinno zatem zdziwić to, że pracownik wykonujący pracę fizyczną powinien posiadać nie tylko kask ochronny i kamizelkę, ale także wiele innych rzeczy.

Podstawowe elementy wyposażenia kupuj w sklepie BHP

Obecnie istnieje wiele możliwości, dzięki którym pracodawca może łatwo i szybko zdobyć wymaganą na danej budowie lub hali produkcyjnej odzież ochronną. Popularne stało się zatem szukanie tanich okazji, dzięki którym można wiele zaoszczędzić. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że takie pójście na łatwiznę – w większości przypadków – jest po prostu złym pomysłem. Jako odpowiedzialny pracodawca musisz zdać sobie sprawę  z tego, że tanie nie zawsze oznacza dobre.

Na zdrowiu nie należy nigdy oszczędzać. Nie pozwól zatem, aby pochopnie podjęta (pod wpływem chciwości) decyzja zniszczyła komuś życie. Odpowiedzialny pracodawca wie, że ochronna odzież pracownika powinna posiadać odpowiednie certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo poszczególnych elementów. Zamiast więc decydować się na tani zakup ochronnej odzieży dla pracownika na aukcji internetowej lub – co gorsze – bazarze, lepiej jest znaleźć profesjonalny sklep BHP. Kupując ochronne akcesoria w sklepie BHP masz pewność, że zdrowie i życie Twoich pracowników nie zostanie narażone na uszczerbek.

Jakich rzeczy potrzebuje Twój pracownik?

Podczas kompletowania poszczególnych elementów wyposażenia Twojego pracownika w sklepie BHP warto jest pamiętać o charakterze pracy. Zakup kasku ochronnego i kamizelki to sprawa oczywista – podobnie jak odpowiednio mocne obuwie i rękawice chroniące ręce. Rzeczy te stanowią podstawę. Robiąc zakupy w sklepie BHP musisz jednak pamiętać o potrzebach osób zatrudnionych.

W przypadku pracowników mających styczność z lakierami i wszelkimi innymi pryskanymi substancjami, same rękawice i odzież to za mało. Musisz zadbać także o to, aby każdy posiadał chroniące oczy okulary lub gogle, a także maski, chroniące układ oddechowy. Dla tych pracowników, którzy na co dzień narażeni są na hałas, konieczny jest zakup nauszników bądź zatyczek. Jak pracodawca musisz pamiętać o potrzebach pracowników i uwzględnić czynniki, na które są narażeni podczas wykonywania swojej pracy.

Dodaj komentarz