Do czego służą podnośniki koszowe? 

Wymiana instalacji elektroenergetycznej, konserwacja lampy osiedlowej, montaż reklamy wielkopowierzchniowej – co łączy wszystkie te prace? Otóż każda z nich odbywa się na wysokości. W związku z tym wymagają specjalnego sprzętu, jakim jest podnośnik koszowy. Podnośnik jest swego rodzaju ruchomą windą. Zapewnia pracownikom dostęp do miejsca pracy na wysokościach oraz ułatwia transportowanie niezbędnego sprzętu. Do czego jeszcze służą podnośniki koszowe? 

Prace na wysokości 

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do różnego rodzaju prac na wysokości. Służą one do podnoszenia nie tylko ludzi, ale także sprzętu i materiałów. W zależności od tego, co musimy podnieść, dobieramy odpowiedni model maszyny. Podnośniki mają różny zakres maksymalnego udźwigu i musimy o tym pamiętać, wybierając sprzęt. Kiedy najczęściej korzysta się z podnośników koszowych? 

Tego typu sprzęt wykorzystuje się na przykład przy montażu reklam wielkopowierzchniowych, czyli tak zwanych billboardów. To także niezbędny element prac złożonych, takich jak wymiana lub naprawa instalacji elektroenergetycznej lub montaż i czyszczenie elewacji. Podnośniki koszowe możemy też zauważyć przy remontach balkonowych w blokach osiedlowych. Podsumowując – podnośniki koszowe wykorzystywane są do większości prac na wysokościach. 

Podnośniki koszowe na planach filmowych

Co ciekawe, podnośniki koszowe nie tylko służą do prac remontowo-konserwacyjnych. Tego typu sprzęt pojawia się na większości planów filmowych. Szczególnie tych wysokobudżetowych. Podnośniki służą do uzyskania ujęć z perspektywy lotu ptaka, czyli od góry. Nierzadko wykorzystuje się je także do umieszczenia oświetlenia. Ze względu na szerokie zastosowanie podnośniki występują w wielu rodzajach. Różni je od siebie między innymi wielkość kosza, zakres poruszania w przestrzeni poziomem oraz maksymalny zakres wysokości i udźwigu. 

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika koszowego? 

Podnośnik koszowy jest sprzętem specjalistycznym. Dlatego też wymaga profesjonalnej obsługi. Decydując się na wynajem podnośnika, zyskujemy także dostęp do osoby, która ma odpowiednie uprawnienia do operowania sprzętem. Zanim jednak wybierzemy podnośnik, warto sprawdzić doświadczenie firmy oraz jakość ich sprzętu. Wysokiej jakości podnośniki, które posiadają pełną akceptację UDT, oferuje firma http://rent-expert.pl/. Pamiętaj jednak, że nie tylko jakość jest ważna. Istotny również jest dobór odpowiednich specyfikacji. Między innymi maksymalny udźwig, zakres ruchu maszyny oraz wysięg boczny podnośnika koszowego. 

Dodaj komentarz