Zasłony jednokolorowe – najmodniejszy dodatek do domu

Zasłony, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza. Są one nie tylko bardzo praktyczne ale potrafią również stworzyć fantastyczny klimat, jeśli chodzi o dane pomieszczenie. Zdecydowanie najmodniejsze są obecnie  zasłony jednokolorowe. Jak jednak we właściwy sposób je wybrać? Na co zwrócić uwagę, kiedy planujemy zakup zasłon np. do salonu?

Zaslony jednokolorowe - wnetrze

Zdjęcie: Pixabay

Przede wszystkim – kolor zasłon

Podstawą, jeśli chodzi zasłony jednokolorowe, jest wybór koloru. Zasłony mają za zadanie nie tylko chronić nas przed nadmiernym światłem – np. W czasie słonecznych dni, ale też mają uzupełniać wystrój wnętrza. Dobrze zatem, jeśli będą one współgrały z przyjętą przez nas kolorystyką. Do pomieszczeń małych i ciasnych, najlepiej pasują zasłony gotowe w jasnych kolorach, takich jak beżowy, biały czy kremowy. Z kolei w przypadku dużych pomieszczeń, możemy bez najmniejszego problemu wybrać zasłony w ciemniejszych kolorach: fioletowym, ciemnobrązowym lub granatowym. Kolor wybranych przez nas zasłon to jednak nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie.

Wybierz odpowiedni materiał zasłon – on ma znaczenie!

Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór zasłon, jest materiał, z którego są one wykonane. Może być to lekki materiał taki jak tiul czy organza. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby kupić zasłony zaciemniające, dobrym wyborem są te, które wykonane są np. z welwetu. Prawdą jest jednak to, że wybór materiałów, z których wykonane są zasłony jest olbrzymi.

zaslony wnetrze

Źródło: Pixabay

Zasłony na przelotkach – funkcjonalne i modne rozwiązanie

Kiedy wybieramy zasłony – niezależnie od tego, czy mają one zdobić salon czy sypialnię, bardzo ważnym czynnikiem jest wybranie sposobu, w jaki zostaną one powieszone. Wiadomo, że każdemu z nas zależy na tym, aby proces ten nie zajmował dużo czasu ale też aby finalny efekt był takim, którego oczekiwaliśmy. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj zasłony na przelotkach. Wyglądają modnie i elegancko, a jednocześnie ich powieszenie zajmuje dosłownie kilka chwil. Bardzo ważną zaletą tego rodzaju zasłon jest także to, że zawsze będą się one idealnie układały. Nie musimy zatem martwić się o to, czy równo przyczepiamy zasłonę do żabek, czy też nie. Powyższe argumenty sprawiają, że to właśnie zasłony na przelotkach cieszą się obecnie największą popularnością.

Reasumując: Kiedy wybieramy zasłony do konkretnego pomieszczenia, musimy zwrócić uwagę na wiele, bardzo różnych czynników. Jeśli jednak będziemy stosować się do opisanych w powyższym artykule wskazówek, z całą pewnością uda nam się dokonać zakupu odpowiedniego rodzaju zasłon.

1 Comment

  1. Kolory Jednokolorowe Szybkoschnace Z aplikacja Z haftem Z koronka Z nadrukiem Dla dzieci i mlodziezy Klubowe, pilkarskie Plazowe Komplety recznikow 2-czesciowe Komplety recznikow 3-czesciowe Komplety recznikow 6-czesciowe Zaslony FOTO 3D na tasmie marszczacej MARIALL Zaslony MARIALL na tasmie marszczacej Zaslony na tasmie marszczacej Zaslony na przelotkach-kolach – Mariall Zaslony na przelotkach-kolach Zaslony na szelkach Zaslony panelowe Zaslony – firany dla dzieci i mlodziezy

Dodaj komentarz