Wywóz gruzu Łódź – świadomie segreguj odpady po remoncie!

Wywóz gruzu Łódź – świadomie segreguj odpady po remoncie!

Prędzej czy później każdy z nas wykonuje w swoim domu lub mieszkaniu większy bądź mniejszy remont, który pozostawia po sobie kupę gruzu oraz inne odpady budowalne. Tego rodzaju śmieci tworzą niejaki problem z utylizacją, ponieważ nie można ich wyrzucać do zwykłego śmietnika.  Konieczne staje się wówczas wypożyczenie specjalnego kontenera. Wywóz gruzu Łódź również dla mieszkańców okolicznych miejscowości to najpraktyczniejsze rozwiązanie, które pozwala szybko i legalnie pozbyć się odpadów po remoncie.

Dlaczego właściwa segregacja odpadów budowlanych jest tak ważna?

Właściwa segregacja wszelkich odpadów budowlanych to obowiązek każdego, kto wykonuje mniejszy lub większy remont nieruchomości. Przede wszystkim wynika to z faktu, że w tego rodzaju śmieciach dość często znajdują się różnego rodzaju materiały, a niekiedy również i substancje, które mogą negatywnie oddziaływać na środowisko. Ich niewłaściwa utylizacja może przyczynić się do wniknięcia owych substancji do gleby lub co gorsze wód, które w dalszej konsekwencji mogą pośrednio narazić nas na utratę zdrowia, a nawet życia.

Segregacja odpadów budowlanych pozwala na bezpieczne pozbycie się gruzu i innych pozostałości po remoncie. Umożliwia nawet powtórne przetworzenie części z nich. Aby jednak móc poddać je temu procesowi, trzeba właściwie segregować, nawet zwykły gruz.

Wywóz gruzu Łódź – jakie odpady mogą trafić do wynajętego kontenera?

Wbrew pozorom do kontenera przeznaczonego na gruz nie mogą trafić dowolne odpady. Co prawda firmy, które oferują wynajem takiego pojemnika, niekiedy pozwalają na wrzucanie do niego różnych rodzajów śmieci budowlanych. Ich mieszanie utrudnia sprawny recykling, przez co usługa wywozu może być droższa. Pozbycie się czystego gruzu jest zatem znacznie tańsze niż np. wywóz zmieszanych odpadów po remoncie.

Do czystego gruzu zaliczyć można różne materiały po remoncie. Głównie jest to gruz ceglany, betonowy, odpady betonu, czy ceramiki, na którą składają się również łazienkowe umywalki i toalety. Do jednego kontenera mogą zatem trafić wszystkie te śmieci bez uprzedniego sortowania. Ważne jest to, aby nie wrzucać do niego pośrednich odpadów, jak np. klei, czy styropianu itp.

Wynająć możesz różne kontenery. Poszczególne pojemniki różnią się między sobą wielkością, jak i również przeznaczeniem. W przypadku niepewności co do wyboru właściwego kontenera warto poprosić o radę pracownika firmy, od której zdecydujesz się go wypożyczyć. Wynajęty pojemnik zostanie Ci podstawiony o umówionym czasie we wcześniej wskazanym miejscu. Z reguły kontener pozostaje do Twojej dyspozycji przez 5 dni – warto jednak upewnić się co do tego okresu.

Dodaj komentarz