Wyścigi zdalnie sterowanych samochodów

Wyścigi po przydomowym podjeździe nie są już jedyną alternatywą. Wyścigi po przydomowym podjeździe nie są już jedyną alternatywą. W jakich miejscach jeszcze możemy się bawić?

Jaki model wybrać?

Wielu pasjonatów motoryzacji marzy o tym, aby w ich garażu znalazły się ulubione marki. Jednak na taki luksus mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Alternatywą mogą stać się jednak modele zdalnie sterowane. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wraz z rozmiarem pojazdów spadła również ich cena. Dlatego wiele osób marzących o luksusowej czy sportowej marce autoryzowany salon zamienia na sklep modelarski. A wybór mamy naprawdę ogromny. Narzędzia modelarskie sąsiadują tutaj bowiem z prawdziwymi rarytasami – na przykład replikami najbardziej znanych na rynku modeli samochodów. Z powodzeniem znajdziemy więc auta sportowe, terenowe, a nawet zabytkowe.

Kryteria wyboru

Najważniejszym kryterium, na które zwracają uwagę pasjonaci planujący kupić samochody zdalnie sterowane jest rodzaj napędu. W przypadku modeli RC możemy zdecydować się na napęd spalinowy lub elektryczny. Przed zakupem warto również odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
– po jakim terenie chcemy jeździć (asfalt, teren czy model do popularnego driftu)?
– czy chcemy jeździć amatorsko czy interesują nas zawody?
– jaka skala modelu nas interesuje?

Warto także zwrócić uwagę na to, że akcesoria modelarskie mają różne ceny. Dlatego przed wizytą w sklepie powinniśmy również zaplanować, jaki budżet chcemy przeznaczyć na nasz zakup.

Gdzie jeździć?

Czasy, kiedy to samochody zdalnie sterowane służyły jedynie do jazdy po asfalcie dawno już minęły. Obecnie mamy naprawdę duże możliwości. Możemy wybrać się na specjalnie przygotowany tor wyścigowy – takie tory znajdziemy praktycznie we wszystkich dużych polskich miastach. Często na owych torach organizowane są również zawody. Przed takim wyścigami warto sprawdzić stan naszego modelu – pomocny okaże się serwis modeli RC.

Znakomitą zabawę możemy także zorganizować wspólnie ze znajomymi w terenie. Ofertę wyścigów samochodami zdalnie sterowanymi coraz częściej proponują również firmy zajmujące się organizacją eventów

Dodaj komentarz