Wykładzina domowa kontra wykładzina biurowa – czym się różnią?

Wykładzina domowa kontra wykładzina biurowa – czym się różnią?

Wybierając wykładzinę do domu czy też innego obiektu najczęściej kierujemy się tylko kwestiami wizualnymi. Zależy nam na tym, aby kolor i wzór powierzchni pasował do aranżacji miejsca, w którym znajdzie się wykładzina. Nie jest to jednak jedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Bardzo ważny jest też rodzaj wykładziny.

Obecnie w sklepach można bowiem znaleźć różne rodzaje wykładzin, które różnią się między sobą parametrami. Mowa m.in. o wykładzinie domowej i biurowej. Mimo że na pierwszy rzut oka te produkty wydają się do siebie bardzo podobne, to w rzeczywistości sporo się od siebie różnią. Zobacz, czym charakteryzuje się wykładzina domowa, a czym wykładzina biurowa i w jakich miejscach warto stosować wymienione produkty.

Cechy wykładzin domowych i biurowych

Główną różnicą, która występuje pomiędzy wykładziną biurową, a wykładziną domową jest wytrzymałość obu tych produktów. Wykładziny biurowe https://www.aqina.eu/pl/blog/wykladziny-biurowe-milliken/ są o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie niż wykładziny domowe. Jest tak dlatego, że w biurze oraz innych obiektach publicznych codziennie porusza się o wiele więcej osób niż w domu. Podłoże jest więc bardziej narażone na uszkodzenia i ścieranie. Wykładzina biurowa inaczej zwana też obiektową jest w stanie wytrzymać nawet bardzo duże natężenie ruchu – nawet do kilku tysięcy osób dziennie. Z tego względu wykładziny obiektowe stosuje się też na lotniskach, w centrach handlowych i urzędach.

Wykładziny domowe, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone, do pomieszczeń, w których na co dzień nie porusza się zbyt wiele osób. Nie są one aż tak odporne na ścieranie, jak wykładziny biurowe, ale do domowego użytku sprawdzą się idealnie. Różnicę pomiędzy wykładziną biurową a wykładziną domową może też stanowić fakt, że wykładziny biurowe mogą być łatwiejsze w czyszczeniu. Wykładziny obiektowe łatwiej jest utrzymać w czystości, a ich konserwacja nie wymaga dużego wysiłku.

Wykładziny domowe w biurze

Wykładziny domowe w biurze sprawdzą się tylko w momencie, gdy natężenie ruchu w tym miejscu jest bardzo małe. Jeśli prowadzisz duże biuro, w którym codziennie przebywa wielu pracowników, a do tego przychodzą do niego osoby z zewnątrz, to najlepszym rozwiązaniem będzie wykładzina biurowa. Będzie ona o wiele bardziej wytrzymała i posłuży firmie przez wiele lat. Wiele osób wybiera wykładziny domowe ze względu na ich niższą cenę. Należy jednak pamiętać, że taka powierzchnia położona w nieodpowiednim miejscu szybko może wymagać wymiany, co generuje zbędne koszty.

Dodaj komentarz