Urofuraginum – rozwiązanie na problemy z układem moczowym

Urofuraginum – rozwiązanie na problemy z układem moczowym

Problem zapalenia dolnych dróg moczowych zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Jest to wynik różnic dotyczących anatomii układu moczowego. Często zdarza się, że pomimo wielu zabiegów mających na celu zapobieganie tej przykrej dolegliwości, pojawia się ona niespodziewanie. Kiedy jednak poczujesz, że coś złego zaczyna się dziać, nie czekaj i sięgnij po sprawdzony lek – Urofuraginum.

Zapalenie układu moczowego, przyczyny i objawy

Za zapalenie dróg moczowych zazwyczaj odpowiedzialne są bakterie, które mogą dostawać się do organizmu na skutek różnorodnych działań. Może to być wynik chociażby nieprawidłowej higieny osobistej. Tak często dzieje się w przypadku osób starszych. Bakterie mogą przedostać się do cewki moczowej również w trakcie korzystania z publicznej toalety, basenu, czy korzystanie ze wspólnych ręczników.

Również sytuacje fizjologiczne, w których nie można opróżnić właściwie i w swobodny sposób pęcherza, czyli ciąża, przerost gruczołu krokowego u starszych mężczyzn czy opadanie macicy u kobiet w podeszłym wieku, daje właśnie takie efekty w postaci zapalenia układu moczowego.

Objawy zapalenia dróg moczowych – na co zwrócić uwagę?

Utrudnione zadanie może być w sytuacji, gdy stan zapalny nie daje żadnych objawów. W takiej sytuacji namnażanie się patogennych bakterii może być wykryte wyłącznie poprzez ogólne badanie moczu. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pamiętać o przeprowadzaniu regularnych, rutynowych badań. W przypadku objawowego zakażenia objawy obejmują:

  • ból brzucha w okolicy nadłonowej,
  • dyskomfort przy oddawaniu moczu,
  • duża częstotliwość oddawania moczu,
  • uczucie parcia na pęcherz,
  • stan podgorączkowy / gorączka,
  • ból pęcherze,
  • czasami krwiomocz.

W trakcie leczenia, najlepiej sięgnąć po znany i sprawdzony lek, jak chociażby Urofuraginum, który znany jest z pewnością w wielu domach.

Urofuraginum – co zawiera i jak działa?

Urofuraginum jest lekiem, który jest dostępny bez recepty. Stosowany najczęściej w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych. Substancją czynną leku jest furagina (furazydyna), która jest pochodną nitrofuranu. Substancja ta charakteryzuje się szerokim działaniem antybakteryjnym.

Lek ma postać niepowlekanych tabletek, a każda tabletka zawiera 50 mg furaginy. Lek wydawany jest bez recepty, jednak należy zachować wszelkie środki ostrożności w trakcie przyjmowania. Furagina odpowiada za wyhamowanie namnażania się chorobotwórczych bakterii (część bakterii Gram-dodatnich i wiele szczepów Gram-ujemnych), które powodują infekcje dróg moczowych. Pacjent odczuwa ulgę już po kilku godzinach od zastosowania preparatu.

Dodaj komentarz