Sklep BHP – odpowiednie miejsce wyposażenia pracowników

Zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy to bez wątpienia najważniejsza zasada. Pracodawca, jako osoba odpowiedzialna za pracowników wykonujących zlecenia, powinien zadbać o prawidłowe wyposażenie zatrudnionych. Zamiast więc kombinować i szukać najtańszych elementów zabezpieczających pracowników – lepiej jest skorzystać z dobrze wyposażonego sklepu BHP. W takim miejscu znajdziemy wszystkie niezbędne elementy wyposażenia dla naszych pracowników.

W co powinieneś wyposażyć swojego pracownika?

Zapewnienie odzieży ochronnej zgodnej z wymogami bezpieczeństwa dla wykonywania danego zawodu jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Nieprzestrzeganie tej zasady może nieść dla przedsiębiorcy konsekwencje prawne – nie mówiąc już o ewentualnym narażeniu życia i zdrowia pracownika. Jako odpowiedzialny przedsiębiorca musisz zatem zadbać o jakość i wytrzymałość zakupionych artykułów BHP. W co zatem powinien zostać wyposażony nasz pracownik?

Zakup podstawowego wyposażenia naszego pracownika powinien być przede wszystkim zależymy od rodzaju wykonywanej przez niego pracy. Nieco inaczej wyposażymy pracownika fizycznego na budowanie, a inaczej osobę, która zajmuje się wykończeniem wnętrz. Przede wszystkim musimy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej odzieży – kamizelki, kombinezonu, fartucha itp. Oprócz tego warto jest także kupić rękawice, które chronią ręce podczas ciężkiej pracy, a także kask – który jest obowiązkowy na każdej budowie. W zależności od danej profesji dobrze będzie także zakupić obuwie ochronne.

Gdzie kupować wyposażenie BHP?

Sklep BHP to odpowiednie miejsce, w którym możemy kupić niezbędne wyposażenie spełniające normy bezpieczeństwa dla naszych pracowników. Zaopatrując swoich podwładnych np. w ochronną odzież, należy postawić na jakość i wytrzymałość poszczególnych elementów. Robiąc zakupy w sklepie BHP możesz być pewny, że poszczególne elementy odzieży będą spełniały podstawowe normy bezpieczeństwa. Dzięki temu zapewnisz ochronę swoim pracownikom przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Należy wystrzegać się popularnych praktyk stosowanych przez wielu pracodawców. Chodzi tutaj o zakup ochronnej odzieży na różnych portalach aukcyjnych. Być może znaleziony tam kas ochronny będzie dużo tańszy, niż ten w profesjonalnym sklepie BHP – musisz jednak liczyć się z tym, że tańsze wcale nie oznacza, że coś jest lepsze. Poza tym dość popularne jest wystawianie właśnie na portalach aukcyjnych rzeczy dla pracowników, które nie posiadają atestów bezpieczeństwa. Wybór zatem należy do Ciebie – albo postawisz na profesjonalizm i bezpieczeństwo, albo na nieprzydatną tandetę.

Dodaj komentarz