Rower enduro na zamówienie – dlaczego to dobry pomysł?

Rower enduro na zamówienie – dlaczego to dobry pomysł?

Rowery z segmentu enduro są tworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W przeciwieństwie do rowerów downhill, można nimi jeździć zarówno z górki, jak i pod górę. Doskonale sprawdzą się na długie górskie przejażdżki, nawet przy bardzo trudnym terenie. Pasjonaci górskich wycieczek kładą duży nacisk na wysoką jakość swoich rowerów – to głównie od niej zależy, jak szybki i przyjemny będzie przejazd.

Kiedy już zdecydujemy się na zakup nowego roweru enduro, będziemy mieli dwie główne opcje: rower gotowy, w przypadku którego poszczególne części zostały wyselekcjonowane przez producenta, a także rower składany samodzielnie, z wybranych przez siebie części. Dlaczego ta druga opcja będzie w wielu przypadkach lepsza? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Rower na zamówienie pozwala na pełną personalizację

Jeśli ktoś ma już pewne doświadczenie w zakresie rowerów z segmentu enduro, zapewne wie już, jakich producentów ceni najbardziej, a których mniej. Powinien też wiedzieć, jakie ma preferencje w zakresie parametrów poszczególnych części. Lepiej więc, żeby złożył rower samodzielnie niż zdawał się na łaskę gotowych modeli.

Należy pamiętać, że z reguły “gotowce” są tworzone tak, aby były optymalne dla jak największej liczby osób. Jak wiadomo, jeśli coś jest dla wszystkich, często nie spełnia swojej roli w przypadku osób bardziej wymagających. Nie oznacza to, że wszystkie gotowe modele są złe, po prostu chodzi o to, że rzadko kiedy gotowy rower będzie idealnie dopasowany do wszystkich preferencji danej osoby.

Decydując się na “składaka”, zyskujemy możliwość wybrania każdego elementu z osobna, oczywiście w granicach części, które będą ze sobą kompatybilne. Warto składać rower przy pomocy zaufanej firmy, takiej jak Custom Bike Builders, która oferuje jedynie najwyższej jakości części od uznanych producentów. Firma przejmuje na siebie sam proces fizycznego składania roweru – klient musi jedynie wybrać interesujące go części przy pomocy internetowego konfiguratora, a otrzyma na swój adres już gotowy rower.

Składając rower można lepiej kontrolować budżet

Co w sytuacji, kiedy interesujący nas gotowy rower enduro MTB jest za drogi? Jeśli zależy nam na gotowcu, nie pozostanie nam nic innego, jak poszukać tańszego, który może mieć słabsze wszystkie części. Inaczej jest w przypadku roweru na zamówienie.

To klient decyduje o poszczególnych częściach, więc w przypadku przekroczenia budżetu może po prostu przykładowo zamienić jedną z nich, mniej ważną, na wersję budżetową. “Składaki” to najlepsza opcja, jeśli zależy komuś na możliwości precyzyjnego kontrolowania budżetu i zarządzania nim, tak, aby zakupić rower z optymalnymi częściami w ramach wybranej sumy.

Dodaj komentarz