Pranie biustonoszy – jak to zrobić, aby ich nie zniszczyć?

Wiele kobiet nie zwraca uwagi na to, jak pierze swoje biustonosze. Zazwyczaj wkładamy je do pralki z innymi ciuchami, używamy zwykłych detergentów i płynów zmiękczających. Niestety jest to prosty sposób na to, aby skrócić żywotność swojej bielizny i odebrać jej piękny wygląd. To jak pierzesz biustonosze ma bowiem duży wpływ na ich trwałość, a dziś razem ze sklepem internetowym Lovita https://lovita.pl/ podpowiemy Ci, jak to robić. Zobacz jak poprawnie prać staniki i jakich błędów należy się wystrzegać.

Jak często należy prać staniki?

Pierwszą kwestią, którą warto omówić, jest częstotliwość prania biustonoszy. Według doświadczonych brafiterek biustonosze należy prać jak najczęściej – najlepiej po każdym założeniu. Ma to związek z tym, że jest to część garderoby, która najbardziej styka się z naszym ciałem. Co więcej, biustonosz znajduje się w okolicach gruczołów potowych i zagięć skóry. Bardzo łatwo o to, aby na jego materiale gromadziły się bakterie i inne mikroorganizmy.

sklep-internetowy-z-bielizna

Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoja bielizna jest czysta i nie wymaga prania, to nie do końca tak jest. Na biustonoszu gromadzą się resztki kosmetyków czy też martwy naskórek, a noszenie stanika przez kilka czy nawet kilkanaście dni bez prania jest po prostu niehigieniczne. Podczas prania biustonoszy trzymaj się zasady, że im częściej, tym lepiej. Jeśli masz staniki dobrej jakości, to częste pranie im nie zaszkodzi.

Zasady prania biustonoszy

Aby przedłużyć żywotność bielizny, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, większość modeli biustonoszy najlepiej jest prać ręcznie. Usztywniane, koronkowe czy jedwabne staniki nie nadają się do tego, aby prać je w pralce, ponieważ jest to dla nich zbyt gwałtowna forma czyszczenia. Wiele staników może po prostu nie przetrwać wirowania czy obijania się o bęben pralki przez dłuższy czas.

sklep-internetowy-z-bielizna

Jeśli chodzi o suszenie biustonoszy, to najlepiej będzie, jeśli wyschną one samodzielnie, w temperaturze pokojowej. Lepiej nie używać suszarek, aby przyśpieszyć ten proces. Po praniu nie należy też wykręcać materiału, aby usunąć z niego nadmiar wody. Możesz w ten sposób zniekształcić na stałe materiał i biustonosz źle będzie układał się na Twoim ciele. Ostatnią radą jest nieużywanie silnych detergentów. Najlepiej sprawdzi się szare mydło lub delikatne detergenty do prania bielizny.

Przechowywanie biustonoszy

Warto poznać opinie brafiterek na temat przechowywania biustonosz. Poprawne ich wypranie jest bowiem połową sukcesu. Najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie staników w szufladzie – wystarczy, że włożysz jedną miseczkę w drugą. Bielizna nie ulegnie odkształceniu, będzie zajmować mniej miejsca i nie jest narażona na uszkodzenia. W poszukiwaniu pięknych biustonoszy dobrej jakości polecamy odwiedzić sklep Lovita.

Dodaj komentarz