Pomysł na wakacje – Trójmiasto

Każdy z nas marzy o wakacjach. W tym okresie wszyscy planują urlopy. Niewątpliwe odpocząć chce każdy. Wybór miejsca na urlop nie jest łatwy. Często trafia na polskie morze, góry, mazury czy za granice. Jednak niewątpliwie większość wybiera polskie morze. Perspektywa leżakowania na słońcu i słuchania szumu fal jest zachęcająca. Jednak co zwiedzić? Jak spędzić ten wolny czas?

Trójmiasto to świetny wybór – Sopot

Trzy miasta czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia potrafią zachwycić nie tylko latem. Sopot to miasto, które kojarzy się każdemu. Tu organizowane są popularne festiwale muzyczne np. Sopot Hit Festiwal. Pomimo nie dużej powierzchni miasto zawsze tętni życiem. Najpopularniejszym miejscem jest tzw. Monciak. Jest to ulica Monte Cassino, na której znajdują się sklepy, restauracje oraz kluby. Tu dojdziemy także do słynnego Molo. W Sopocie odwiedzić możemy Muzeum Figur Woskowych oraz Aqua Park.

Kolejnym miastem jest Gdańsk

Tu niewątpliwie zwiedzimy starówkę. Warto zobaczyć słynny pomnik Neptuna oraz wypić gorącą czekoladę w fabryce Wedla. Oprócz pięknej architektury mamy duży wybór restauracji i klubów. Na Starówce Gdańskiej znajduję się również słynne koło widokowe. Odwiedzić możemy także Muzeum 2 Wojny Światowej. Miejsce to zapewne wprowadzi w zadumę. Warto udać się do Opery Bałtyckiej oraz Parku Oliwskiego.

Teraz czas na Gdynię

Tu warto odwiedzić Klif oraz Molo. Piękny widok oczaruje każdego. Bardzo często właśnie to miejsce wybierają młodzi na sesję ślubne. Także bulwar filadelfijski jest wart uwagi.

Niewątpliwie największą atrakcją Trójmiasta są plaże. To właśnie na nich turyści spędzają najwięcej czasu. W okresie letnim poniekąd trzeba walczyć o miejsce na piaszczystej oazie. W całym trójmieście cieszą się one zachwytem. Trzy piękne miasta są świetnie skomunikowane. Spokojnie możemy zostawić samochód na parkingu hotelu i poruszać się komunikacją miejską. Tanie bilety oraz mnogość przystanków daje radę! Każdy kto chce wpaść w szał zakupów może to zrobić w Trójmieście! Galerii handlowych jest mnóstwo. Zaczynając od Galerii Bałtyckiej w Gdańsku po Galerie Riviera w Gdyni.

Warto odwiedzić Trójmiasto!

Są to piękne miasta nie tylko latem. Zimą morze wygląda wspaniale! Również ozdoby świąteczne zachwycają. Tu przoduje wystrój Parku Oliwskiego. Naprawdę warto poczuć nadmorski klimat. Zarówno zwiedzając jak i smakują lokalnych ryb. Trójmiasto ma wiele atrakcji, które warto zobaczyć.

Dodaj komentarz