Piątkowe imprezy – jak przetrwać bez wyrzutów sumienia

Niektórzy nie wyobrażają sobie lepszego sposobu na spędzenie piątkowego lub sobotniego wieczora, jak wyjście do klubu ze znajomymi, żeby napić się razem alkoholu i potańczyć. W szczególności młode osoby, które nie mają jeszcze dzieci, ani innych zobowiązań, decydują się na taką formę spędzenia wolnego czasu. Wiele z nich w ten sposób poszukuje partnera lub miłości.

Warto odpowiednio przygotować się do takiego wieczornego wyjścia, aby bawić się dobrze i wyglądać jeszcze lepiej. Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, aby przed wyjściem z domu zjeść lekki, ale pożywny posiłek. Alkohol pity na pusty żołądek nigdy nie jest dobrym pomysłem i może wywołać niepożądane działania. Oczywiście nie ma sensu się objadać, ponieważ wtedy nie będziemy ani dobrze wyglądać, ani też się czuć. Z pewnością nie zdecydujemy się w takiej sytuacji na tańce.

Pamiętajmy o tym, że w klubach nocnych jest zazwyczaj bardzo ciepło. Bawi się tam bowiem mnóstwo osób, które tańczą w większych grupach. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiedni strój. Nie warto zakładać koszuli z długim rękawie w przypadku mężczyzn. Będzie na niej bowiem doskonale widać plamy od potu, czego chyba nikt nie chce. Nie jest to miły widok i nikt nie ma ochoty tańczyć z osobą, która oblewa się potem. Panie także powinny postawić raczej na krótkie sukienki, lub spodnie z dodatkiem lekkiego topu.

Unikajmy jasnych kolorów, a w szczególności koloru białego. Z uwagi na światło, jakie znajduje się w nocnych klubach, odbija się ono bardzo mocno i zwraca uwagę. Poza tym, białe bluzki całkowicie prześwitują bieliznę, która znajduje się pod spodem, lub jej brak. Najlepiej jest więc zdecydować się na klasyczną czerń, lub inne ciemne kolory. Można za to pozwolić sobie na błyszczącą biżuterię, lub świecące dodatki. Nie powinno być ich jednak zbyt wiele, ponieważ kobieta wygląda wtedy jak choinka.

Największym błędem pań, które chcą wyglądać atrakcyjnie, jest ubieranie bardzo wysokich szpilek. Z pewnością nie jest im wygodnie w takich butach i szybko męczą im się nogi. Nie jest to także zdrowe dla kręgosłupa. Warto również zauważyć, że nadepnięcie na czyjąś stopę taka szpilką może być odczuwane przez tę osobę jako niezwykle bolesne.

Warto także pomyśleć o związaniu swoich włosów. Powinny one zostać upięte u góry, ponieważ nikt nie lubi, kiedy na parkiecie dostaje po twarzy mokrymi od potu włosami. Jest to bardzo nieestetyczne i może zostać źle odebrane.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy do klubu brać torebkę. Niestety, konieczne jest posiadanie portfela z pieniędzmi i dokumentami, a także innych podstawowych rzeczy, jak kosmetyki do poprawiania makijażu, czy telefon komórkowy. Warto więc pomyśleć o niewielkiej torebeczce, w której powinny zmieścić się wszystkie te niezbędne przedmioty. Z taką torebką można nawet swobodnie tańczyć na parkiecie. Nigdy nie zostawiajmy jednak swoich rzeczy bez opieki. Najlepiej jest umawiać się tak, aby zawsze ktoś z grupy znajomych znajdował się przy stoliku i pilnował kurtek oraz torebek. Istnieje bowiem ogromne ryzyko kradzieży w takim miejscu, w którym jest ciemno i bardzo tłoczno, a my nie znamy większości klientów.

Dodaj komentarz