Olimpiady szachowe dla młodziży

Olimpiady szachowe dla młodziży

W obecnych czasach większość ludzi uprawia jakiś sport, piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna. To jedne z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Swoją popularność zawdzięczają przeróżnemu rodzaju turniejom. Najpopularniejszą z nich jest oczywiście piłka nożna, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Europy i wreszcie Mistrzostwa Świata. Rozgrywki międzyklubowe czy międzynarodowe transmitowane są niemal codziennie. Najbardziej prestiżowe z nich oglądają miliony ludzi.

Wielu z nas zapomina przez to że są inne, równie ciekawe dyscypliny sportowe, są to na przykład szachy. Jeśli się tym zainteresujemy, szachy mogą być równie interesujące co piłka nożna. Jednak ta dyscyplina nie jest tak popularyzowana. Nie przeszkadza to profesjonalnym szachistom w zarabianiu dużych pieniędzy. Nasza akademia młodzieżowa, szkoli właśnie takich profesjonalistów, sportowców, mistrzów. Uczniowie biorą udział w różnych, turniejach, olimpiadach. Wszystko po to by być najlepszym. Ostatnia Szachowa Olimpiada Baku 2016 odbyła się w dniach 1 do 14 września 2016 roku. Łącznie w olimpiadzie szachowej wzięło udział 1587 zawodników i zawodniczek z 322 reprezentacji krajów. Olimpiadę Szachową Baku 2016 zwyciężyli reprezentanci U.S.A przed reprezentacją Ukrainy. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Rosji. Nasi rodacy również wzięli udział w tej olimpiadzie, zajęli 7 miejsce i trzeba przyznać że na 322 reprezentacje to świetny wynik. Wszystko za sprawą odpowiedniego przygotowania, zawodnicy poświęcają godziny dziennie by stać się tymi jedynymi, najlepszymi na świecie.

Akademia młodzieżowa, w której głównie stawiamy na szachy przygotowują właśnie do tego, by stać się najlepszym, by wygrywać turnieje takie jak Olimpiada Baku 2016. Następną tak prestiżową impreza szachową będzie kolejna Olimpiada Szachowa 2018 w Batumi w Gruzji. Rozpocznie się ona już 23 września i potrwa do 7 października 2018 roku. Będzie to już 43 olimpiada szachowa. Pierwsza taka impreza odbyła się przed II wojną przy okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1824 roku. Trening, trening i jeszcze raz trening, do gry w szachy nadaje się każdy kto zrozumie tę prostą a jednocześnie skomplikowaną grę. Znajomość ruchów poszczególnych figur to prosta sprawa, którą każdy zrozumie, dlatego w rozgrywce potrzebny jest czas i cierpliwość. Oprócz treningów szachowych, młody szachista potrzebuje czasu na naukę, który akademia młodzieżowa mu zapewni. Szachy to specyficzny sport i potrzebuje specyficznego przygotowania i każdy może zostać najlepszy, ale tak jak w każdym sporcie, trzeba chcieć.

Dodaj komentarz