Na czym polega fenomen gier komputerowych?

Na czym polega fenomen gier komputerowych?

Gry komputerowe stały się niezwykle popularnym medium opowiadania historii. Często jest to już coś więcej niż tylko prosta rozgrywka dla najmłodszych graczy. Coraz więcej produkcji powstaje z myślą o starszym odbiorcy. Duży nacisk kładzie się na scenariusz gry, czyli na historię, która jest w niej opowiadania. Musi być ona rozbudowana, aby przyciągnęła na długie godziny. Dzięki temu ludzie są w stanie wczuć się w postać, którą kierują. Emocje, które towarzyszą nam w czasie zabawy są naprawdę ogromne – niekiedy do tego stopnia, że mamy wrażenie że sami bierzemy udział w tych wydarzeniach. Jest to zarazem jeden z największych plusów gier wideo. Dzięki temu, że to my podejmujemy decyzję to jesteśmy w stanie zdecydowanie bardziej wczuć w rolę. Mamy wrażenie, że od naszych poczynań uzależnione jest to, co jest widziane na ekranie naszego monitora. W ten sposób można lepiej oddziaływać na użytkownika niż przez statyczne obrazy filmu czy też dokładnie opisaną historię w książkach.

Gatunki gier wideo

Do dyspozycji gracza oddanych zostało wiele gatunków gier. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są pierwszoosobowe strzelaniny. Kamera zostaje umieszczona w taki sposób, że mamy wrażenie, że obserwujemy swoje własne dłonie, które najczęściej wyposażone są w karabiny lub inną broń. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie przeciwników za pomocą dostępnego arsenału broni. Często wydarzenia okraszone są ciekawą historią, która bazuje np. na historycznych wydarzeniach. Często poruszane są konflikty zbrojne jak II wojna światowa czy też bardziej aktualne wydarzenia. Innym rodzajem gier, które są popularne to role-play game. Są to produkcje, w których wcielamy się w postać, którą następnie jesteśmy w stanie rozwijać. W toku rozrywki mamy możliwość wykupowania nowych umiejętności, które zwiększają możliwości sterowanej przez nas postaci. Duży nacisk kładzie się też na historię i możliwość podejmowania decyzji.

Popularność gier a ich cena

Coraz popularniejsze stają się też gry z gatunku survival. Zadaniem gracza jest przetrwanie w nieprzyjaznym świecie. Często postać znajduje się na pustkowiu, gdzie zdana sjest tylko na siebie. mogą być też produkcje, które wykorzystują motyw zombie lub świata post-apo. W trakcie rozgrywki będziemy mogli zbierać materiały, które następnie będziemy mogli ze sobą łączyć. Umiejętności rzemieślnicze sprawią, że będziemy mieli coraz silniejszą postać, która da sobie radę z każdą sytuacją. Jak widać gier jest naprawdę wiele – każdego miesiąca wychodzi przynajmniej kilkanaście tytułów. Jeżeli chcemy w nie wszystkie zagrać musielibyśmy dysponować naprawdę dużym budżetem. Dlatego tak wiele osób decyduje się na to, aby obniżyć koszty. Wymiana gier wydaje się być świetnym rozwiązaniem – możemy w ten sposób pozbyć się starych gier i mieć możliwość nabycia czegoś po naprawdę okazyjnej cenie. Dla miłośników gier komputerowych jest to świetne rozwiązanie, które stosowane jest na ogromną skalę.

Dodaj komentarz