Mity na temat kredytów – 3 najczęściej spotykane

Mity na temat kredytów – 3 najczęściej spotykane

kredyty

W ostatnich latach sektor finansowy w naszym kraju rozwija się bardzo dynamicznie. W ofercie banków można znaleźć wiele rodzai kredytów, które można przeznaczyć na rozmaite cele. Prócz kredytów konsumpcyjnych https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsumpcyjny/, które możemy przeznaczyć na dowolny cel, możemy również skorzystać z kredytów celowych takich jak np. kredyt hipoteczny czy samochodowy. Wzrost popularności produktów finansowych przyczynił się jednak do powstania wielu mitów na ich temat. Przez to wiele osób negatywnie podchodzi do pożyczania pieniędzy w bankach, mimo że wiele informacji, z którymi możemy się spotkać, nie ma nic wspólnego z prawdą. Oto 3 najbardziej rozpowszechnione mity, które dziś postaramy się obalić.

Branie kredytu przez internet jest niebezpieczne

Ten mit rozprzestrzenił się w momencie, gdy banki zaczęły oferować możliwość wzięcia kredytu przez internet. Jest to szybkie i bardzo wygodne rozwiązanie jednak wiele osób ma co do tego uprzedzenia. Tak naprawdę wzięcie kredytu przez internet nie różni się wiele od procedury, którą musielibyśmy przejść w oddziale banku. Musimy podać swoje dane osobowe i czekać na rozpatrzenie naszej decyzji. Niektórzy uważają, że w ten sposób narażamy się na wyciek wrażliwych danych. Nie jest to jednak prawda, ponieważ banki dbają o to, aby ich klienci nie padli ofiarą kradzieży tożsamości. Wszystkie informacje, które wpiszesz we wniosku elektronicznym, są bardzo dobrze chronione. Prawdopodobieństwo, że Twoje dane wpadną w niepowołane ręce, jest praktycznie zerowe, dlatego nie należy negatywnie podchodzić do kredytów online.

Umowę kredytową można podpisać tylko osobiście w banku

To kolejny mit, w który wierzy wiele osób. Banki są obecnie na tyle nowoczesne, że umożliwiają swoim klientom podpisanie umowy drogą elektroniczną. Bardzo usprawnia to cały proces ubiegania się o gotówkę. Jeśli nie masz możliwości, aby podpisać umowę w placówce, to spokojnie możesz to zrobić drogą elektroniczną np. poprzez aplikację w banku. Wszystkie niezbędne dokumenty otrzymasz na maila i jeśli masz taką potrzebę, to możesz je wydrukować.

Singiel nie ma szans na kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny kojarzy nam się zazwyczaj ze zobowiązaniem, które biorą małżeństwa. Oczywiście większość klientów to pary, które decydują się wspólnie kupić nieruchomość lub zbudować dom. Nie oznacza to jednak, że singiel nie otrzyma takiego zobowiązania. Jeśli dobrze zarabia, ma stałą pracę i dobrą zdolność kredytową to nie ma żadnych przeszkód, aby mógł skorzystać z takiego kredytu.

Dodaj komentarz